Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  4 miesiące temu  02.08.2019, ~ Administrator   

  Eisenmann złożył wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego w sądzie rejonowym w Stuttgarcie w celu przyspieszenia restrukturyzacji i reorientacji strategicznej Grupy Eisenmann.

  Wnioski zostały również przesłane do Eisenmann Anlagenbau GmbH & Co. KG, Eisenmann Lactec GmbH i ENisco GmbH & Co. KG. Poinformowali zostali także pracownicy firmy. 

  – Koncentrujemy się na naszej podstawowej działalności i zamierzamy przyspieszyć restrukturyzację Grupy Eisenmann, aby jak najszybciej powrócić do rentownego biznesu – podkreślił dr Michael Keppel, dyrektor ds. restrukturyzacji w Eisenmann. – Pozycja rynkowa, reputacja, siła innowacyjna oraz zmotywowani i dobrze wyszkoleni pracownicy są niezbędnymi elementami długoterminowej perspektywy naszej firmy. Zarząd Grupy Eisenmann, rodzina Eisenmann i pożyczkodawcy wspierają obraną ścieżkę. Restrukturyzację i strategiczną reorientację spółki zainicjowano już w marcu 2019 r. 

  Wygranie ofert na realizację różnych dużych projektów w 2018 r. doprowadziło do dużej straty finansowej rok do roku. – Musieliśmy działać szybko i konsekwentnie – powiedział Keppel. – Jednocześnie chcieliśmy stworzyć strategiczne i strukturalne podstawy dla naszej długoterminowej konkurencyjności. Jesteśmy przekonani, że możemy sprostać rosnącemu ryzyku i wymogom kapitałowym. Dlatego szukamy strategicznego partnera dla naszych firm zajmujących się technologiami aplikacji przemysłowych. Pierwsi zainteresowani już się zgłosili. 

  O Eisenmann

  Eisenmann jest globalnym dostawcą rozwiązań przemysłowych w zakresie wykończenia powierzchni, automatyzacji przepływu materiałów lakierniczych, technologii procesów cieplnych i inżynierii środowiska. To rodzinne przedsiębiorstwo ma siedzibę w południowych Niemczech i od ponad 65 lat doradza klientom na całym świecie. Projektuje i buduje elastyczne, energooszczędne i zasobooszczędne systemy, które są dostosowane do wymagań klientów i wspierają najnowocześniejszą produkcję. Obecnie Eisenmann zatrudnia około 3000 pracowników na całym świecie. W 2017 r. grupa wygenerowała roczne przychody w wysokości 723 mln euro. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony