• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 3(65)/2010

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.05.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 2




    Mniejsze serie malowane są w kabinie ręcznej.

    Linia pracuje z prędkością 1,8 metra na minutę w przypadku cieńszych detali, a gdy potrzebny jest dłuższy czas wygrzewania elementów cięższych – z prędkością 1,5 metra na minutę. Technolodzy z firmy EcoLine ciekawie rozwiązali ustawienie pieców do polimeryzacji i suszenia detali po wyjściu z tunelu przygotowania powierzchni. Otóż, piec jest jeden, zespolony, ale podzielony komorą. Dzięki temu utrzymanie temperatury jest prostsze, a co za tym idzie, uzyskuje się duże oszczędności energii. Zimą nadmiar ciepła wykorzystywany jest dodatkowo do ogrzania sąsiedniej hali.




    System transportu.

    Automatyczne przygotowanie powierzchni

    Bardzo ważnym procesem w malowaniu proszkowym jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Od tego zależy jakość powłoki proszkowej. Również i w tym przypadku nastąpiła duża zmiana. Dotychczas proces pasywacji detali odbywał się w wannach zanurzeniowych. Nie zawsze udawało się zagwarantować powtarzalność nanoszenia powłok. Obecnie elementy są nadal przygotowywane do malowania mechanicznie, czyli są śrutowane, ale chemiczne przygotowanie powierzchni (fosforanowanie żelazowe) odbywa się już natryskowo w ruchu automatycznym. Gwarantuje to odpowiednią jakość powłoki antykorozyjnej. Ostatnio firma maluje również detale ocynkowane, ale jako że nie dysponuje własną ocynkownią, zleca tę usługę firmie z zewnątrz.




    Piec do polimeryzacji jest zespolony z piecem do suszenia detali po przygotowaniu powierzchni.

    - Pracowałem już na urządzeniach różnych firm, każde trzeba eksploatować zgodnie z przeznaczaniem i trzymać się zasad użytkowania, to wówczas nie będziemy mieli problemów z lakierowaniem – podkreśla J. Rymarz. - Z ponad półrocznego doświadczenia pracy malarni firmy Euroimpianti mogą powiedzieć, że linia ta sprawdza się bardzo dobrze. Nasz rozmówca dodaje przy tym, że ważne są stałe szkolenia. Trzeba cały czas się uczyć, by jakość malowanych detali stale była na wysokim poziomie. Zwłaszcza, że konfiguracja detali jakie powstają w firmie EBA jest różnorodna, a to wymaga stale nowego podejścia do technik ich zabezpieczania antykorozyjnego i nakładania oraz utwardzania proszku.

    Grzegorz Petka

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 3(65)/2010

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne