• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Procesy Wspomagające

  Ekonomia lakierowania

  ponad rok temu  22.03.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Na szczególną uwagę zasługuje jedno z ostatnich osiągnięć działu elektrycznego i automatyki firmy ADAL – system dynamicznego harmonogramowania pracy automatycznych suwnic (Dynamic Hoist Scheduling Software).

  Automatyczne suwnice są urządzeniami używanymi do przenoszenia detali w procesie wannowym przygotowania powierzchni. Cała trudność w stworzeniu takiego harmonogramu pracy suwnic polega na tym, żeby skrócić maksymalnie czas taktu instalacji zachowując parametry procesowe szczególnie ważne w produkcji dla branży automotive.
  Przygotowanie jednego programu ręcznie dla 19 wanien i 4 suwnic z dokładnością zachowania czasów procesowych oraz utrzymaniem czasu taktu jest wykonalne. W przypadku 4 programów jest to zadanie dużo trudniejsze. Dodatkowo utworzenie programów przejściowych między poszczególnymi programami staje się już zadaniem bardzo pracochłonnym. ADAL opracował oprogramowanie wykonujące harmonogramy pracy automatycznie. Oprogramowanie to umożliwia także automatyczną zmianę programów w sterowniku PLC kontrolującym pracę instalacji. Bardzo ważna jest też możliwość rozbudowy ilości programów czy modyfikacji programów.

  Dynamiczne sterowanie to jednak więcej zalet. Możliwa jest automatyczna reakcja systemu sterowania na zakłócenia z linii, optymalizacja wyboru programów pod kątem kolejki detali na wejściu do procesu czy utworzenie nowego harmonogramu dla detali, które zostały wprowadzone do planu produkcji (z nowym programem zdefiniowanym przez technologa). Funkcjonalność tę ADAL ma nadzieję uruchomić w najbliższym czasie u kolejnego klienta.

  Tagi: ADAL, automotive,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...