• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  6 miesięcy temu  24.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Niemiecka firma Dürr i producent samochodów Mercedes-Benz nawiązali partnerstwo strategiczne w celu opracowania zakładu lakierniczego dla przemysłu motoryzacyjnego, który nie emituje dwutlenku węgla, wyznaczając nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przyszła lakiernia Mercedes-Benz w Sindelfingen (Niemcy) będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt firmy Dürr.

  Umowa partnerska obejmuje deklarację zamiaru wdrożenia nowoczesnych technologii malowania w niemieckich zakładach. Pierwszy projekt obejmuje nową zrównoważoną lakiernię w Sindelfingen, która pozwoli na lakierowanie części karoserii samochodowych bez użycia paliw kopalnych dzięki zielonej energii elektrycznej − zmniejszając w ten sposób ślad węglowy do zera. Mercedes zaplanował również zmniejszenie zużycia energii do mniej niż 400 kilowatogodzin poprzez wdrożenie energooszczędnych technologii Dürr.

  − Optymalizacja zużycia energii w procesie lakierowania jest kluczowym warunkiem wstępnym, aby móc budować samochody w sposób neutralny dla klimatu − stwierdził dr Jochen Weyrauch, prezes zarządu Dürr AG. − Dlatego rozwój energooszczędnych i neutralnych dla klimatu technologii jest jednym z priorytetów naszego programu innowacji. Wspólnie z Mercedes-Benz wdrażamy przyjazne dla klimatu procesy produkcyjne na dużą skalę, a tym samym odgrywamy pionierską rolę na arenie międzynarodowej.

  − Do 2039 r. zamierzamy pokryć zapotrzebowanie na energię naszej globalnej sieci produkcyjnej Mercedes-Benz w całości z odnawialnych źródeł energii − dodał Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG ds. produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw. − Wspólnie z firmą Dürr podejmiemy zdecydowane kroki w tym kierunku w nadchodzących latach i przeniesiemy malowanie na zupełnie nowy poziom pod względem zrównoważonego rozwoju i efektywności energetycznej.

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik