• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  13.06.2019, ~ Administrator   

  Cocò&Design, to toskańska firma, która produkuje ekologiczne meble do pokoików dziecięcych i która używa lakierów wodorozcieńczalnych bio firmy ICA. Współpracę z Cocò&Design ICA nawiązała niemal natychmiast. Powód był prosty: firma podziela wizję mniej zanieczyszczonej planety, zdrowszego i bezpieczniejszego środowiska domowego dla nas i dla naszych dzieci.

  Nie tak dawno, bo w 2014 roku, architekt Roberta Galantino wymyśla swoją firmę Cocò&Design produkującą linię ekologicznych mebli dla najmłodszych dzieci. Projekt jest ambitny, Roberta i jej zespół chcą używać wyłącznie naturalnych materiałów, które nie mają wpływu na środowisko i które zapewniają dzieciom zdrowsze pokoiki, ponieważ są wolne od szkodliwych substancji. Wynik? Biorewolucja!

  Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób ten projekt stał się możliwy do zrealizowania, przyjrzyjmy się bliżej materiałom, które firma wybrała do swoich mebli.

  Lakiery wodorozcieńczalne bio i sklejka topolowa 0 proc. formaldehydu

  Meble Cocò&Design wykonane są ze sklejki topolowej kategorii 1, odpornego, trwałego i całkowicie naturalnego materiału. Sklejka powstaje z zastosowaniem nowego systemu klejenia, na bazie soi, całkowicie nietoksycznego. Dzięki tej innowacji, jakość powietrza, którym oddychamy w sypialniach, znacznie się poprawia, ponieważ następuje całkowite wyeliminowanie emisji formaldehydu.

  Jak już wspomniano, firma zdecydowała się na użycie wodorozcieńczalnych lakierów bio do drewna. Lakiery Iridea Bio firmy ICA powstają z nietoksycznych i ekologicznych surowców odnawialnych, pochodzących z odpadów roślinnych. Również faza produkcji ma charakter zrównoważony, ze względu na redukcję emisji dwutlenku węgla i lotnych związków organicznych. Lakiery do mebli nie tylko nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, ale są bardzo odporne na plamy. Krótko mówiąc, są naprawdę idealne dla dzieci.

  Design: meble, które są również zabawkami

  – Zaprojektowanie i wykonanie mebla w Cocò&Design przypomina zabawę – mówi Roberta Galantino. – Stajemy na miejscu dziecka i myślimy, co mogłoby mu się spodobać. I w oparciu o ten pomysł projektujemy nasze produkty.

  Projekty mebli są w całości inspirowane zabawą. Meble Cocò&Design można składać i rozkładać niczym cegiełki z zabawki konstrukcyjnej. Sercem mebli jest „szczęśliwy panel”, panel modułowy, który dzięki zatrzaskom, można składać i rozkładać w nieskończonej liczbie kombinacji. Meble nie są zatem „nieruchomościami”, zostały zaprojektowane tak, aby dopasowywać się do rozwoju dzieci i potrzeb rodziców, np. łóżko Nanni i wieża Maso rosną razem z dziećmi.

  Nie można nie wspomnieć o kolorach mebli, które są podstawowym elementem koncepcji. Dominują delikatne i relaksujące pastelowe odcienie nawiązujące do świata przyrody.

  GALERIA ZDJĘĆ

  Drewniane meble dla dzieci pokryte lakierami bio
  Drewniane meble dla dzieci pokryte lakierami bio
  Drewniane meble dla dzieci pokryte lakierami bio
  Drewniane meble dla dzieci pokryte lakierami bio

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony