Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Drewno

  miesiąc temu  16.01.2020, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Rok 2019 była dla Grupy MTP rokiem niezwykle intensywnym i przełomowym. Zauważalne zmiany nastąpiły nie tylko w ramach wewnętrznej organizacji instytucji (rebranding Grupy MTP), ale również w kwestii organizacji wydarzeń dedykowanych branży drzewnej i meblarskiej – czyli wiodących targów DREMA oraz DremaSilesia.

  Można powiedzieć, że rok 2019 był rokiem z jednej strony trudnym, ale z drugiej też ciekawym i dającym satysfakcję. Mimo spowolnienia w gospodarce krajów zachodnich i rodzimych niekorzystnych czynników (zasady sprzedaży drewna niedopasowane do realiów polskich przedsiębiorców, rosnące koszty surowca i energii elektrycznej, normy środowiskowe, braki kadrowe), to dla targów DREMA i DremaSilesia edycje 2019 były zdecydowanie udane. 

  77 wystawców z sektora drzewno-meblarskiego zaprezentowało swoją ofertę na kwietniowych Targach Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia 2019 w Sosnowcu. Imponująca ekspozycja zajęła 2000 mkw. powierzchni wystawienniczej pawilonu Expo Silesia, a odwiedziło ją 1457 profesjonalistów z branży obróbki drewna. Trzynasta edycja targów DremaSilesia okazała się być bardzo szczęśliwą. Targi, które startowały z poziomu targów regionalnych dedykowanych dla Górnego Śląska, następnie do regionu Polski Południowej, dzisiaj stały się już imprezą ogólnopolską, odwiedzaną przez firmy z branży drzewnej i meblarskiej nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Edycja 2019 była rekordowa pod względem powierzchni wystawienniczej,  liczby wystawców i imprez towarzyszących. Przez trzy dni przeprowadzono wiele ciekawych warsztatów, pokazów i prelekcji, zarówno dla specjalistów z branży, jak i dla pasjonatów stolarstwa, a w przestrzeni targowej pracowały trzy ciągi technologiczne produkcji szafek kuchennych – fabryki mebli na żywo.

  Z kolei targi DREMA to najbardziej wyczekiwane międzynarodowe spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zdobyte przez lata know-how sprawia, że dziś targi te kreują przyszłość wraz z liderami rynku i renomowanymi markami, wyznaczając kierunki rozwoju całego sektora.

  Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki i przetwórstwa drewna. Jako jedyne wydarzenie w Polsce otrzymały rekomendację EUMABOIS! Pierwszych oznak kryzysu w branży nie było widać podczas targów DREMA 2019. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wydarzenie to stanowi przepustkę do świata innowacji w sektorze przetwórstwa drewna.  We wrześniu, w sercu Wielkopolski swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców. Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły łącznie 28 700 mkw., a ekspozycja nowoczesnych maszyn, specjalistycznych urządzeń, narzędzi i komponentów przyciągnęła do Poznania 15 450 zwiedzających profesjonalistów. W trakcie bloku targów DREMA 2019 można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle meblarskim oraz branży obróbki drewna. Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych rozwiązań i zgłębiali wiedzę dzięki imponującej ofercie wydarzeń towarzyszących. Warto podkreślić, że targi DREMA to nie tylko rozmowy biznesowe i bogata ekspozycja maszyn i narzędzi dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wystawcom bliskie są także zasady społecznej odpowiedzialności biznesu i chętnie angażują się w akcje charytatywne (projekt DREMA Dzieciom oraz premiery: Tapicernia 4.0, Innowacyjna Kuchnia). 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony