• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Aktualności i przegląd rynku

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2
  Natryskowe urządzenia myjąco-odtłuszczające stanowią doskonałe uzupełnienie urządzeń do obróbki powierzchniowej i wykończeniowej. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest oczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni, pasywacja lub zabezpieczenie przed korozją. Firma TEIJO powstała w Finlandii w 1967 roku i do tej pory dostarczyła ponad 14 000 natryskowych urządzeń myjących do zakładów przemysłowych zlokalizowanych na całym świecie. W swojej ofercie firma TEIJO posiada warsztatowe i przemysłowe urządzenia myjące.

  Myjki natryskowe firmy TEIJO Cleaning Machines  Myjki natryskowe warsztatowe serii TL


  Myjki koszowe TEIJO z serii TL (fot. 1) znajdują zastosowanie - ze względu na ich stosunkowo niewielkie gabaryty - głównie jako myjki warsztatowe lub międzyoperacyjne. Większość myjek tego typu dostępnych na rynku posiada napędzany motorycznie kosz obróbkowy i stacjonarny system natrysku. W myjkach TEIJO z serii TL kosz obróbkowy zamontowany jest na stałe, co pozwala na ułożenie przedmiotów obrabianych w dowolnym miejscu bez zwracania uwagi na równomierne obciążenie kosza, a ramy natryskowe obracają się dookoła kosza obróbkowego i są napędzane siłą odrzutu. Zaletą tego rozwiązania są znaczne oszczędności energii elektrycznej, ponieważ wyeliminowany został napęd kosza. Wzrasta również efektywność mycia, ponieważ dysze natryskowe na obracających się naprzeciwlegle ramach natryskowych są ułożone niesymetrycznie, a ich prędkość obrotu można regulować. Dzięki temu przedmioty obrabiane są spryskiwane bardziej efektywnie, co przekłada się bezpośrednio na skrócenie czasu obróbki. Dodatkowym atutem myjek z serii TL jest standardowo montowana izolacja termiczna zbiornika, eliminująca straty energii elektrycznej przeznaczonej na podgrzewanie kąpieli myjącej. W standardzie znajduje się również czujnik poziomu kąpieli i separator olejowy.

  1584pasywacji_001.jpg


  Myjki komorowe serii C


  Komorowe myjki natryskowe z serii C przeznaczone są do mycia przedmiotów o większych gabarytach lub wszędzie tam, gdzie są stawiane wysokie wymagania dotyczące czystości powierzchni (fot. 2). Proces mycia odbywa się w zamkniętej kabinie myjącej przy wykorzystaniu obrotowego systemu natryskowego, napędzanego motorycznie (górna i boczna rama natryskowa) i siłą odrzutu (dolna rama natryskowa). Gorąca alkaliczna kąpiel myjąca o temperaturze 50-75°C oczyszcza przedmioty obrabiane ze wszystkich stron i usuwa z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia poprzez obrotowy system natrysku. Kąpiel myjąca jest filtrowana wstępnie przez filtry koszowe i powraca z powrotem do zbiornika myjącego. Po zakończeniu cyklu mycia para wodna znajdująca się kabinie odprowadzana jest przy pomocy zainstalowanego wentylatora lub kondensatora pary wodnej.

  Komorowe myjki natryskowe serii C produkowane są w dwóch wariantach różniących się systemem załadunku: z podnoszonymi pneumatycznie drzwiami lub z drzwiami uchylnymi, spełniającymi jednocześnie rolę platformy załadowczej. W ofercie TEIJO dostępne są myjki jednostopniowe (mycie) lub wielostopniowe (np. mycie - płukanie, mycie - płukanie - pasywacja itp.). W sytuacjach wymagających suszenia oferowany jest zintegrowany z komorą myjącą moduł suszący lub alternatywnie suszarka próżniowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...