• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 3(59)/2009

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Nowa lakiernia - większa wydajność, mniejsze koszty

  Całkowicie nowa linia lakiernicza firmy EUROIMPIANTI pracuje w firmie Akpo w Sońsku, która produkuje okapy kuchenne. Zastąpiła ona starą ręczną lakiernię. Obecnie jest ona w stanie malować dziennie nawet 1500 okapów.

  Firma Akpo seryjną produkcję okapów kuchennych rozpoczęła w 1990 roku. Początkowo oferta skierowana była pod potrzeby klientów krajowych. Wkrótce, dzięki zniesieniu barier eksportowych, pojawiły się nowe możliwości sprzedaży na wielu rynkach zagranicznych. - Nowe realia szybko zaczęły wymagać od nas ciągłego podnoszenia jakości naszych wyrobów, zwiększenia ilości modeli, jakości obsługi – mówi Jacek Cegiełkowski, prezes firmy Akpo. - Konsekwencją tego stanu rzeczy był dynamiczny rozwój naszej firmy i zwielokrotnienie poziomu sprzedaży. Obecnie firma posiada wdrożony i certyfikowany system zarządzania jakością, zgodny z normami EN ISO 9001:2000. Nasze produkty posiadają znak CE i są dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej.
  Elementy wjeżdżające do automatycznej kabiny malowania proszkowego.

  Wraz z rozwojem firmy trzeba było zmodernizować starą lakiernię, w której nie było możliwości zmian koloru. Stąd też składała się z czterech kabin, w każdej malowano tylko jednym kolorem. Było to uciążliwe i nieekonomiczne. Nowa linia miała być automatyczna. Wybór padł na firmę Eco-Line (dystrybutor urządzeń firmy EUROIMPIANTI), która przygotowała kompleksowy projekt lakierni, jak również zajęła się kompleksową obsługą technologii malowania proszkowego w firmie. Linia Euroimpianti funkcjonuje w zakładzie od dwóch miesięcy.
  Pomalowane detale trafiają do pieca wypalającego.

  Linia jest w pełni automatyczna, poczynając od przygotowania powierzchni detalu, osuszenia, poprzez nałożenie farby proszkowej i polimeryzację w piecu wypalającym. Długość przenośnika wynosi 105 metrów. Elementy okapów są wieszane co 80 cm i przesuwają się z prędkością od 80 do 100 cm na minutę. Cztery pistolety firmy GATECH pracują w trybie automatycznym, a jeden ręczny służy do dolakierowywania detali. Piec suszący połączony jest z piecem wypalającym i zasilany jest z wymiennika pieca wypalającego, ciepło więc swobodnie przechodzi z jednego do drugiego, dzięki czemu oszczędzamy energię. Dla inwestora ważna była możliwość wymiany kolorów. W starej lakierni nie było takiej możliwości, obecnie trwa to ok. 40 minut – jest to czas potrzebny na przeczyszczenie kabiny, przewodów i pistoletów. W przyszłości, po nabraniu doświadczenia przez obsługę, czas ten skróci się do 30-20 min. Kabina wyposażona jest w wysoko wydajny cyklon, dzięki czemu możliwy jest odzysk farby proszkowej. Farby proszkowe dostarcza również firma Eco-Line. W lakierni najczęściej używane są kolory: biały, brąz i antyczne.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 3(59)/2009

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne