• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 4(60)/2009

    Aktualności i przegląd rynku

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.07.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2

    Oczyszczanie zawiesi z powłoki malarskiej poprzez zastosowanie pieca do pirolizy firmy Ecofire

    Termiczne oczyszczanie zawiesi oraz detali pomalowanych wadliwie metodą pirolizy jest od wielu lat z powodzeniem stosowane w krajach europejskich. W Polsce do tej pory metoda ta była stosowana raczej w dużych zakładach produkcyjnych. Ostatnio jednak, ze względu na duży nacisk na ochronę środowiska naturalnego, zainteresowanie nią zaczyna stopniowo wzrastać, ponieważ piroliza jest metodą nieszkodliwą dla środowiska.

    744031.jpg

    Piec do pirolizy Ecofire.

    Piec do pirolizy firmy Ecofire przeznaczony jest do generalnego stosowania przez operatorów niespecjalistycznych, którzy jednak przed rozpoczęciem pracy muszą być odpowiednio przeszkoleni z zasad funkcjonowania linii, jej urządzeń oraz zabezpieczeń. Piec jest przewidziany do czyszczenia zawiesi metodą termiczną poprzez dekompozycję pirolityczną. W trakcie procesu oczyszczania zawiesi nie przekracza się temperatury 400/450°C, co nie powoduje deformacji obrabianych detali. Linia jest wyposażona w dopalacz eliminujący substancje uwolnione podczas oczyszczania zawiesi. Podwójna komora post-dopalacza zapewnia minimalne pozostawanie gazu przez 2” w temperaturze 850°C, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi. Temperatury post-dopalacza są stale rejestrowane i drukowane, będąc potwierdzeniem poprawnego zastosowania i funkcjonowania linii.

    744schemat1.jpg

    Schemat maszyny typu ECOFIRE PLUS 4.

    Technologia oczyszczania zawiesi metodą pirolizy w piecu Ecofire

    - Załadunek linii: wykonywany przy zimnym piecu. Ramy z detalami zostają umieszczone na wysuwanym wózku, który następnie jest wsuwany do wnętrza pieca.

    - Start cyklu: drzwi wejściowe komory oczyszczającej zostają zamknięte i następuje start cyklu. Palnik komory post-dopalacza zostaje włączony i uzyskuje wymaganą temperaturę roboczą (powyżej 850°C). Dzięki zastosowaniu palnika dwupłomieniowego czas trwania tej fazy wynosi tylko kilka minut. W trakcie trwania tej fazy nie ma emisji zanieczyszczających atmosferę, ponieważ komora początkowa nie znajduje się w fazie produkcyjnej, występuje więc tylko emisja produktu spalania pochodzącego ze spalania medium zasilającego (gaz ziemny, propan-butan, olej opałowy).

    - Odpalenie komory początkowej: w momencie uzyskania przez post-dopalacz temperatury zadanej (zapewniającej dobrą eliminację lotnych substancji zanieczyszczających obecnych w dymie pochodzącym z komory początkowej), automatycznie uruchamia się palnik komory oczyszczającej, rozpoczynając proces pirolizy osadzonej na detalu farby.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(60)/2009

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne