• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 4(96)/2015
  Strona 1 z 2
  Dürr od samego początku oferuje w Polsce rozwiązania, które wprawiają branżę w ruch. Technika transportu z Radomia stosowana jest w produkcji motoryzacyjnej na całym świecie. Oddział świętuje w tym roku swoje 25-letnie istnienie. W przyszłości firma Dürr w Polsce chciałaby rozwijać się w dziedzinie technologii aplikacji lakierów i powłok oraz pozyskiwać klientów z różnorodnych gałęzi przemysłu.

  Dürr w Polsce: od 25 lat na rynku  Dzięki swoim 92 lokalizacjom w 28 krajach, firma Dürr należy do wiodących na świecie przedsiębiorstw z branży budowy maszyn i instalacji. Prawie 65% światowego obrotu koncernu Dürr pochodzi ze współpracy z przedsiębiorstwami związanymi z produkcją pojazdów i ich komponentów. Przykładowo, Dürr planuje i buduje gotowe pod klucz instalacje lakiernicze i linie montażu końcowego. Także oddział w Radomiu przyczynia się od 25 lat do sukcesów w tym segmencie rynku.

  Przedsiębiorstwo rozwija się stale w zakresie swojego głównego obszaru działalności, techniki transportu bliskiego. - Zatrudniając obecnie 220 pracowników, uczestniczymy regularnie na całym świecie w największych zleceniach koncernu Dürr - tak opisuje działalność przedsiębiorstwa prezes Dürr Poland Dirk Bethmann. - Nasza technika transportu bliskiego ma na celu zapewnić w pełni automatyczny transport karoserii przez linie montażowe i lakiernicze w produkcji samochodowej.

  Obecnie prawie wszyscy najwięksi producenci samochodów stosują solidne i elastyczne systemy SKID, przenośniki wahadłowe i wiszące lub napędzane elektrycznie wózki RoDip z Radomia. Obok mechanicznej techniki transportu, od 1997 roku, w dopiero zmodernizowanych halach montażowych, produkowane są również elektryczne szafy sterownicze oraz przeprowadzane wirtualne symulacje procesów uruchomienia. W sumie portfolio obejmuje planowanie, poprzez przygotowywanie i montaż wstępny, aż do uruchomienia i serwisowania.

  1626dalszy_001.jpg

  Dürr oferuje wyposażenie aplikacyjne dla każdego zakresu zastosowania.


  Dywizje Dürr

  - Paint and Final Assembly Systems: Lakiernie i zakłady montażu końcowego dla przemysłu motoryzacyjnego

  - Application Technology: Technologie aplikacji do automatycznego nakładania lakieru, mas uszczelniających oraz klejów

  - Measuring and Process Systems: Systemy wyważania i czyszczenia oraz technika kontroli i napełniania

  - Clean Technology Systems: Systemy oczyszczania powietrza zużytego oraz technologie zwiększające wydajność energetyczną

  - Woodworking Machinery and Systems: Maszyny dla przemysłu obróbki drewna

  W październiku 2014 roku działalność Dürr w Polsce powiększyła się o przejętą grupę HOMAG. Od tego czasu klientami są również firmy z branży obróbki drewna. Grupa HOMAG posiada zakład produkcyjny w Środzie Wielkopolskiej (HOMAG Machinery Środa), a jest reprezentowana przez spółkę sprzedażową i obsługową HOMAG Polska.


  1626dalszy_002.jpg

  Koncern planuje i buduje instalacje lakiernicze m.in. dla przemysłu automotive.


  1626dalszy_003.jpg

  Obecnie prawie wszyscy najwięksi producenci samochodów stosują przenośniki wahadłowe i wiszące produkowane w Radomiu.

  Tagi: Dürr,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...