Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  8 miesięcy temu  30.01.2020, ~ Administrator   

  Redakcja „European Coatings Journal” przeprowadziła niedawno ankietę z producentami powłok, aby dowiedzieć się, jak oceniają swoje wyniki biznesowe za 2019 rok i czego oczekują w tym roku.

  W corocznym badaniu magazynu „European Coatings Journal” wzięło udział 19 menedżerów firm produkujących farby i powłoki w Europie i na Bliskim Wschodzie.

  Dość trudny rok – te słowa prawdopodobnie najlepiej opisują skrótowo rok 2019. Chociaż wyniki ankiety są bardzo różne, ogólna ocena jest pozytywna. Większość ankietowanych firm osiągnęła swoje cele i mówi o zadowalających wynikach biznesowych. Niemniej jednak miniony rok był trudny dla przedsiębiorstw z branży powłok, zwłaszcza druga połowa 2019 r., która pokazała słabsze wyniki finansowe.

  Przed producentami powłok nowy rok jest pełen wyzwań związanych z niepewnymi perspektywami dla światowej gospodarki w 2020 r. Oczekuje się, że napięcia geopolityczne będą miały jeszcze większy wpływ na działalność firm: spór celny między USA a Europą, konflikt handlowy między USA a Chinami, a także ciągła niepewność i wyzwania związane z brexitem. Ponadto producenci farb i powłok stoją w obliczu dużej presji ze strony organów regulacyjnych, które w ostatnich latach stały się ogromnym obciążeniem dla przedsiębiorstw. Kolejnym wyzwaniem będzie tak zwana bitwa o talenty i wykwalifikowanych pracowników.

  Pełen raport z ankiety tu

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony