• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  4 miesiące temu  06.02.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Tym zagadnieniom zajmuje się wielu specjalistów, szereg firm i organizacji, poczynając od producentów pojazdów i wyposażenia, poprzez przewoźników, aż po Komisję Europejską i Organizację Narodów Zjednoczonych. Pomimo tylu starań nadal pozostaje wiele do zrobienia. Nie mówimy tylko o wyeliminowaniu tak wstrząsających katastrof, jak śmierć 12 pielgrzymów oraz 32 osób rannych w autobusie w Chorwacji, czy śmierć 21 turystów w wypadku koło Wenecji, oraz 31 rannych w zderzeniu tramwajów w Poznaniu, ale też o kolizjach, w których giną pojedyncze osoby, a ranni często pozostają kalekami do końca życia.

  Czy można takich nieszczęść uniknąć?

  Wielu podobnym zdarzeniom można było zapobiec, gdyby wcześniej wprowadzono odpowiednie rozwiązania, a nie czekano na ogólne zalecenia i dyrektywy. Jest wiele możliwości, trzeba tylko o nich wiedzieć i chcieć je wdrożyć. Można oczywiście polegać wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu swoich pracowników lub dostawców. Tylko czy zawsze wiemy czego szukać i czy akurat nasi partnerzy dysponują najlepszymi rozwiązaniami?

  Dobrym źródłem wiedzy mogą być spotkania ze specjalistami, jak np. udział w konferencji Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer, która w tym roku odbędzie się 21 maja. Poświęcając niewiele czasu, przy nieznacznych kosztach można dowiedzieć się o nowościach w branży i niezobowiązująco porozmawiać ze znawcami tematu. Szczególnie że tegoroczna konferencja jest w wersji online, więc wystarczy się tylko zalogować.

  Tegoroczni eksperci, którzy będą dzielić się swoją wiedzą

  Już tradycyjnie wezmą w niej udział prelegenci zarówno ze świata nauki, jak i praktycy. Pierwszą grupę reprezentować będą: prof. Janusz Kajzer - Kabimec Consulting, Szwecja oraz prof. dr hab. Mikołaj Tomaszyk - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem. Przedstawicielami grupy praktyków będą: Fryderyk Jagieliński - Knorr-Bremse Polska, dr inż. Bogdan Marczyk - Komunikacja Beskidzka S.A., Krzysztof Nowak - Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Ireneusz Pachliński - PRO-TECTOR, Petr Pavlata - Vision Consulting, Republika Czeska, Kamil Przewoski - IDIADA Poland, Anetta Rzadkosz – ManuMastery, dr Harald Zellmer, Niemcy.

  Przykłady poprzednich prezentacji

  Podczas dotychczasowych konferencji można było między innymi poznać innowacyjne rozwiązania siedzeń dostosowujących się do pasażerów i informujących kierowcę o niezapiętych pasach, systemy ostrzegające o zagrożeniu pożarowym, tłumiące ogień, doświadczenia polskich i skandynawskich przewoźników, wyniki badań i zalecenia dotyczące organizacji ruchu, wyposażenia pojazdów, ergonomii poręczy i uchwytów, przewozu osób otyłych, seniorów, niepełnosprawnych oraz wiele, wiele innych.

  Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na www.safetypassengers.com.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...