• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Strona 1 z 2

  Pandemia niewątpliwie ograniczyła wielu pracownikom dostęp do wiedzy i nowości, a przecież świat się nie zatrzymał. Cały czas powstają nowe rozwiązania, laboratoria firm pracują z całą mocą, a oczekiwania klientów stale się zmieniają.

  Dużą szansę na uzupełnienie wiedzy i poznanie nowości, które pojawiły się w branży, daje konferencja „Chemia i Motoryzacja”, zaplanowana na 7–8 września 2021, w Warszawie. Szczególnie, że swój udział potwierdziło wielu znakomitych prelegentów. Ważne i niezwykle ciekawe zapewne będą wystąpienia przedstawicieli producentów farb i lakierów, którzy zamierzają dużo czasu poświęcić sprawom ekologii i ochronie środowiska oraz nowościom do tej pory nieomawianym podczas konferencji.

  Tym razem w szerszym zakresie będą prezentowane zagadnienia związane z systemami proszkowymi, w tym rozwiązania, które niebawem mogą znacząco skrócić proces produkcyjny i zredukować koszty malowania. Ponadto omawiana będzie problematyka dotycząca pojazdów elektrycznych, a więc zagadnienia związane z bezpieczeństwem, kosztami oraz trwałością powłok lakierniczych.

  Kolejnym obszarem tematycznym będzie cała seria wystąpień dotyczących aplikacji farb, w tym nakładania farb proszkowych. Zaprezentowana będzie nowa technika, jaką jest nadruk farb, automatyzacja produkcji, a także systemy istotnie zwiększające wydajność i obniżające koszty.

  Pojawi się również część poradnikowa, czyli jak można radzić sobie z problemami, które bywają nieuniknione w codziennej pracy. Między innymi będzie mowa o sposobach eliminowania nieprawidłowości w procesie kataforezy, a także podczas klejenia elementów.

  Ponadto zaprezentowana będzie rola tworzyw sztucznych w rozwoju motoryzacji, ich cechy w porównaniu do materiałów konwencjonalnych oraz nowe metody pozwalające na skuteczną kontrolę własności wizualnych tworzyw.

  Na zakończenie konferencji zaplanowana jest dyskusja ekspertów ze specjalistami ze strony przemysłu dotycząca przyszłości systemów farb i lakierów. Będzie to kontynuacja niezwykłej wymiany poglądów, jaka miała miejsce podczas poprzedniej „Chemii i Motoryzacji”.

  Krótko mówiąc, zapowiada się ciekawe spotkanie, podczas którego będzie można wielu rzeczy się dowiedzieć i nauczyć. Po tak długiej przerwie z pewnością warto z takiej okazji skorzystać. Szczegóły na www.chemiaimotoryzacja.pl

  Program

  Lepsze, trwalsze, doskonalsze – rola i znaczenie tworzyw sztucznych dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego (Jacek Szczerba - Prezes Genplast)

  Własności wizualne elementów z tworzyw sztucznych – teraz kontrolujemy je skutecznie (Tomasz Więckowski - Prezes Eurotom)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata