Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  28.02.2020, ~ Administrator   

  AkzoNobel po raz kolejny dostarczył zaawansowaną technologię powłok dla bolidu stajni McLaren, który będzie brał udział w Racing 2020 w nowym sezonie Formuły 1. Marka Sikkens, jako oficjalny partner zespołu McLaren w dziedzinie farb i powłok, pomaga wyróżniać się McLarenowi już od 2008 roku.

  Wszystkie lakierowane elementy najnowszego samochodu wyścigowego pochodzą od AkzoNobel. W tym sezonie zastosowano również powłokową osłonę termiczną. Produkt Intertherm50 został zastosowany na elementach otaczających silnik i wydech, aby pomóc im wytrzymać temperaturę sięgającą 540 st. C. Pojedyncza warstwa powłoki ma zaledwie 25 mikronów grubości – to około jedna trzecia grubości ludzkiego włosa.
  – Jesteśmy niezmiernie dumni z naszego długiego partnerstwa z McLarenem, które opiera się na współpracy, wspólnej pasji do innowacji i zaangażowaniu w osiąganie wydajności – wyjaśnia Patrick Bourguignon, dyrektor zarządzający firmy AkzoNobel w branży powłok samochodowych i specjalnych.
  – Bolid wygląda fantastycznie – dodaje Zak Brown, dyrektor generalny McLaren Racing.
  Naukowcy oraz technicy z McLaren i AkzoNobel współpracują ze sobą od ponad dekady, a partnerstwo zostało rozszerzone w 2012 roku o inne samochody drogowe marki McLaren. Obie firmy dzięki współpracy przyspieszyły rozwój technologii powlekania i opracowywania kolorów, torując drogę do eksploracji nowych możliwości w przyszłości. – Współpraca z inspirującymi partnerami, takimi jak McLaren, pozwala nam poszerzać naszą wiedzę i pomaga nam, gdy staramy się dostarczać naszym klientom bardziej innowacyjne rozwiązania – dodaje Bourguignon.
  Pierwsze Grand Prix nowego sezonu F1 odbędzie się 15 marca w Melbourne w Australii.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony