• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Farby proszkowe dopasowane do oczekiwań i potrzeb klienta

  Współpraca oparta na partnerstwie między producentem i jednocześnie dostawcą farb proszkowych a odbiorcą może przynieść wiele korzyści dla każdej ze stron. Przykładem współdziałania, przyczyniającego się do rozwoju obu firm, jest współpraca między Producentem Farb i Lakierów Proszkowych Eko-Color Sp. z o.o. i Zakładem Produkcyjno-Usługowym Met-Lak Jerzy Suchomski.

  Firma ZPU Met-Lak ze Skarszew od ponad 20 lat wytwarza wysokiej jakości meble metalowe. Oferta obejmuje między innymi szafki do szkół, fitness klubów czy szatni basenowych, a także różnego rodzaju meble socjalne, np. szafki odzieżowe oraz skrytkowe. W zależności od oczekiwań klienta, mogą to być także nowoczesne meble metalowe z elementami z płyty laminowanej i MDF.
  Met-Lak oferuje produkty w bogatej gamie kolorystycznej.

  Z małej, kilkuosobowej firmy, Met-Lak rozrósł się do prężnie działającego przedsiębiorstwa, którego rynkiem zbytu jest obecnie głównie eksport. Przedsiębiorstwo sukcesywnie podnosi standard warunków pracy oraz inwestuje w rozwój firmy. - Naszym priorytetem jest ciągłe doskonalenie i podnoszenie jakości wykonywanych produktów i usług - mówi Krystian Suchomski, zastępca dyrektora w firmie Met-Lak. - Dlatego też firma nieustannie inwestuje w podnoszenie kwalifikacji załogi oraz w nowoczesny park maszynowy. W 1999 roku zaczęliśmy stosować proszkowe powierzchnie lakiernicze, oddając do eksploatacji malarnię proszkową. Następnie zakupione zostały dwie pierwsze maszyny sterowane numerycznie CNC do obróbki plastycznej metali.
  Proszkiem pokrywane są różne gabaryty detali szaf.

  Nasz rozmówca dodaje, iż dużym sukcesem i szansą dla firmy na jeszcze lepszy rozwój było uzyskanie w 2004 roku dotacji ze środków strukturalnych Unii Europejskiej w ramach "Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw" na budowę zautomatyzowanej linii malowania proszkowego, która została oddana do eksploatacji w 2005 roku. Jest to linia malarska zaprojektowana specjalnie na potrzeby przedsiębiorstwa, co w znacznym stopniu pozwala zwiększyć jej wydajność oraz jakość wytwarzanych produktów. Linia malowania proszkowego składa się z komory myjącej (jako przygotowanie powierzchni stosuje się fosforanowanie żelazowe) i suszącej, dwóch kabin malarskich oraz komory stapiania farby proszkowej w temperaturze 200 st. C.
  W malarni proszkowej panuje ład i porządek.

  W marcu 2011 roku, po przeprowadzeniu testów kwalifikujących, przedsiębiorstwo zdecydowało się na współpracę z nowym dostawcą farb proszkowych - producentem farb proszkowych Eko-Color z Bytowa. Met-Lak, chcąc spełniać rosnące potrzeby swoich klientów, oczekuje wysokiej jakości farb proszkowych o bardzo różnorodnej gamie barw.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...