Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Motoryzacja

  miesiąc temu  14.10.2020, ~ Administrator   

  W kwietniu przyszłego roku odbędzie się w Warszawie międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa pasażerów autobusów, mikrobusów i tramwajów „Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer”.

  Jest to wyjątkowe na skalę europejską spotkanie praktyków z ekspertami, w którym bierze udział wielu wybitnych specjalistów z całej Europy. Wysoką rangę konferencji potwierdzają światowe premiery nowych rozwiązań, jakie miały miejsce podczas poprzedniej sesji. Wśród nich pokaz najnowszej, już czwartej generacji siedzeń prezentowanych przez firmę Ster, światłowodowy system wczesnego wykrywania pożarów i zwarć elektrycznych przedstawiony przez El-Cab, tej samej firmy nowy system monitorowania martwego pola oraz pokaz szwedzkiej firmy Dafo dotyczący skutecznego tłumienia ognia w pojazdach użytkowych, szczególnie w elektrycznych autobusach. 

  A co z tym wspólnego mają farby i lakiery? Wbrew pozorom, jakość powłok też może mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa podróżnych. Pomijając fakt, że temat dotyczy nas wszystkich, jeśli nie bezpośrednio, to z pewnością jest ważny dla naszych najbliższych, dzieci, rodziców, znajomych. Pierwszym z brzegu przykładem potwierdzającym wagę powłok lakierniczych może być ich niepalność i niedopuszczanie do wydzielania jakichkolwiek toksyn w razie pożaru lub zwarcia elektrycznego. Istotna też może być np. chropowatość lakierowanej podłogi, przejść, siedzeń, aby nie dopuszczać do pośliźnięć i upadków. Ważna jest kolorystyka, połysk, widoczność, zarówno w ciemności i w jaskrawym świetle, elementów wyposażenia wnętrza, aby były one zauważalne podczas nagłych zdarzeń. Takich przykładów można zapewne mnożyć, więc zachęcamy do udziału w konferencji i do włączenia się do dyskusji, której celem jest poprawa wspólnego bezpieczeństwa, w tym dzieci jadących do szkoły lub na wycieczkę, turystów podróżujących autokarami, osób poruszających się tramwajami i autobusami itd. 

  Jest to jedyna tego typu konferencja w Europie, prawdopodobnie pierwsza na świecie, więc jeśli ma ona miejsce w naszym kraju, to szczególnie warto z takiej okazji skorzystać. Więcej informacji można znaleźć w krótkim filmie i na stronie www.safetypassengers.com, a program konferencji dostępny jest TU

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony