Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Raport

  6 miesięcy temu  01.02.2019, ~ Administrator   

  • Biały wciąż jest kolorem nr 1 na świecie
  • Niebieski jest najpopularniejszym kolorem chromatycznym na świecie
  • Powłoki z efektem tworzą bardziej różnorodne możliwości wyboru i zwiększają popularność kolorów achromatycznych

  BASF's Coatings przygotował zestawienie globalnej analizy kolorów na rynku motoryzacyjnym w 2018 roku. Achromatyczne kolory - biały, czarny, szary i srebrny - nadal dominują na drogach. Obejmują prawie 80% samochodów produkowanych na całym świecie. Biały jest najbardziej popularnym kolorem spośród nich - więcej niż co czwarty samochód w Ameryce Północnej i prawie co trzeci pojazd w Europie jest pomalowany na biało, podczas gdy w regionie Azji i Pacyfiku jest to więcej niż co drugi samochód. Popularność srebrnego nieznacznie spadła w porównaniu do roku ubiegłego.

  Wśród różnorodnych odcieni kolorów najbardziej popularny jest niebieski, a następnie czerwony. Te kolory chromatyczne są bardziej popularne w segmencie mniejszych pojazdów, takich jak samochody kompaktowe i subkompaktowe. Ogólna liczba odcieni chromatycznych znacznie spadła w segmencie aut większych - tutaj nastąpił znaczny wzrost czerni i bieli porównując do poprzedniego roku.

  Efekty tworzą nowe warianty kolorystyczne w Europie
  Prawie co piąty samochód w Europie jest pomalowany na szaro. Kolor szary zastąpił czarny jako drugi najbardziej popularny. Kupujący mogą wybierać spośród ponad 110 odmian, od jasnoszarego do ciemnego metalicznego antracytu. Kolor niebieski oferuje jeszcze więcej opcji - około 140 odcieni sprawia, że ​​kolor ten jest najbardziej zróżnicowaną paletą kolorystyczną w regionie Europy. Z udziałem 11%, niebieski wyprzedził srebro w 2018 roku, stając się czwartą najbardziej pożądaną barwą na Starym Kontynencie.

  Efekt metaliczny lub perłowy wpływa również znacząco na wyjątkowy wygląd samochodu. W 2018 r. dwie trzecie wszystkich pojazdów zostały wykończone powłoką z takim efektem. Im większy samochód, tym bardziej prawdopodobne jest, że został pomalowany z efektem metalicznym lub perłowym. Ciemne kolory, takie jak czarny i szary, są najczęściej formułowane tak, aby uzyskać metaliczny efekt, natomiast jaśniejsze kolory to przede wszystkim pełne odcienie. - Krajobraz efektów powłok samochodowych nieustannie ewoluuje i jest kształtowany przez nowe i inspirujące idee - powiedział Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design Europe w dziale powłok BASF's Coatings.

  Pełen raport w styczniowo-lutowym „Lakiernictwie Przemysłowym”.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony