• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Wydanie nr: 1(75)/2012

    Aktualności i przegląd rynku

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 2 z 3

    Należy wspomnieć, iż podobne rozwiązania były już wcześniej zastosowane w innych firmach o podobnym profilu działalności, czyli zweryfikowane w praktyce. Dodatkowo jest to rozwiązanie innowacyjne, spełniające wszystkie wymagania z zakresu ochrony środowiska i wymagań obecnych norm. Wielkie znaczenie podczas prac projektowych miał głos prezesa firmy Jacka Kucharewicza, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie branżowe wyznaczył kierunek prac projektowych. Czynnikiem decydującym o wyborze dostawcy był między innymi stosunek jakości do ceny oferowanej technologii.




    Pojemność każdej wanny wynosi 24 m sześc.

    – Współpraca z firmą Eco-Line jest zadowalająca – dodaje I. Krawczyk-Miazga. – Wszelkie sugestie i zapytania z naszej strony są realizowane w wyznaczonym terminie. Należy podkreślić dyspozycyjność zarówno menedżerów, jak i techników firmy Eco-Line. Detale przeznaczone do malowania kataforetycznego, bezpośrednio i płynnie z przenośnika P&F trafiają poprzez taktowy system transportu do odtłuszczania. Jest to proces zdublowany, ze względu na jego specyfikę oraz różnorodność detali. Odtłuszczanie – Surfaclean 900, dostarczone przez Metallchemie doskonale się sprawdza. Po odtłuszczaniu następuje kolejno płukanie w 3 płuczkach, połączonych ze sobą kaskadowo.

    Następną wanną jest nowoczesna pasywacja – Surfaseal 440, również zainstalowana przez Metallchemie. Surfaseal 440 to produkt nie zawierający takich metali jak chrom, kobalt lub nikiel, zakwalifikowanych jako niebezpieczne. Surfaseal 440 nie zawiera fosforanów, jak też azotynów. Ten nowy typ pasywacji bazuje na kombinacji związków cyrkonu z wbudowanymi komponentami organicznymi. Podczas dwustopniowej reakcji trawienia i tworzenia się powłoki powstają warstwy konwersyjne na powierzchni stali, aluminium i powłokach cynkowych o grubościach wyrażonych w nanometrach. Są to warstwy o wiele cieńsze w porównaniu do warstw fosforanu żelaza, co daje wyjątkową równomierność pokrycia lakieru, efekt ten jest szczególnie ważny w lakierowaniu kataforetycznym. Wytworzona warstwa jest bardzo mocno zakotwiczona w materiale podstawowym, jak też bardzo dobrze usieciowana na powierzchni metalu. Składniki organiczne produktu są odpowiedzialne za dobre związanie podłoża z lakierem lub proszkiem.




    Po płukaniu w ultrafiltracie detale trafiają do pieca w celu wygrzania farby.

    Podczas reakcji trawienia ulega rozpuszczeniu tylko niewielka ilość materiału podłoża, w związku z czym ilość tworzącego się szlamu jest również bardzo niewielka. Podczas obróbki przed lakierowaniem kataforetycznym element może w stanie mokrym wejść do wanny z lakierem, co znacznie przyspiesza czas procesu. Obróbka ścieków jest łatwiejsza w porównaniu do innych metod przygotowania powierzchni, gdyż roztwór do pasywacji nie zawiera związków kompleksujących, jak też fosforanów. Podczas neutralizacji mlekiem wapiennym wytrącają się jedynie niewielkie ilości szlamu. Po pasywacji następuje malowanie kataforetyczne – CathoGuard 580 dostarczona przez BASF. Farba ta jest materiałem średnipowłokowym i reprezentuje najnowszą generację produktów BASF Coatings. Jest to produkt w kolorze grafitowo-szarym opracowanym specjalnie dla przemysłu AGRO. Spełnia on wszystkie najnowsze, bardzo rygorystyczne dyrektywy Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska: pracuje przy bardzo niskim stężeniu rozpuszczalników organicznych <1%; nie zawiera żadnych metali ciężkich oraz cyny; emisja podczas wypalania powłoki w piecu jest mniejsza o 30% w stosunku do starszych technologii.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...