• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(75)/2012

  Aktualności i przegląd rynku

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.01.2012, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  W pełni automatyczna linia KTL do malowania dużych detali

  Malarnia proszkowa, lakiernia natryskowa oraz linia do malowania kataforetycznego – to najnowsza inwestycja firmy Metal-Fach zrealizowana przez firmę EcoLine. O jej rozmachu świadczy fakt, że kompleks lakierni znajduje się w hali przykrytej dachem o powierzchni jednego hektara.

  Metal-Fach z Sokółki to firma produkująca maszyny i urządzenia rolnicze, naczepy samochodowe oraz kotły grzewcze. Firma istnieje od 1989 roku. Metal-Fach w wyniku wieloletniej działalności stworzyła niepowtarzalne możliwości produkcyjne i usługowe. Wszystkie produkty posiadają deklaracje zgodności. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży przechodzą dokładne testy techniczne i funkcjonalne. Kompleks lakierni z przygotowaniem powierzchni i kataforezą rozciąga się na długości prawie 300 metrów (zajmuje 1 hektar dachu). Nowoczesna technologia opiera się na gruntownym procesie przygotowania powierzchni poprzez pasywację i malowaniu kataforetycznym - KTL, a następnie pokryciu farbami proszkowymi lub natryskowymi w barwie wymaganej przez klienta. Powłoki wykonane tymi metodami gwarantują wysoką estetykę i odporność na czynniki zewnętrzne. W tym numerze „Lakiernictwa Przemysło­wego” przedstawiamy linię kataforetyczną. Prace obu lakierni opiszemy w kolejnych wydaniach czasopisma. Kiedy odwiedzaliśmy zakład, malarnie były jeszcze w fazie rozruchu technologicznego. Linia KTL jest przygotowana do malowania dużych detali, najczęściej najbardziej narażonych na kontakt z ziemią, czyli o podwyższonym ryzyku korozji. Pojemność wanny kataforetycznej oraz wanien przygotowania powierzchni wynosi 24 m sześc każda. Klatka detalu o wymiarach 3 m dłg., 2,3 m gł., 1,8 m szer. umożliwia malowanie kataforetyczne wszystkich detali, dla których jest to konieczne.
  Ogólny widok na linię KTL w firmie Metal-Fach.

  – Wybór firmy Eco-Line był podyktowany wieloma czynnikami – mówi Iwona Krawczyk-Miazga, kierownik Wydziału Powłok Ochronnych w firmie Metal-Fach. – Do głównych należą: kompleksowe działanie na rynku polskim w zakresie dostawy kompletnych rozwiązań malowania proszkowego, KTL, przygotowania powierzchni i dostawy farb proszkowych. Dodatkowym czynnikiem przemawiającym za dokonanym wyborem była wykwalifikowana kadra techniczna wspierana wieloletnim doświadczenie partnerów z rynków Europy Zachodniej. Zastosowane rozwiązanie było odpowiedzią na nasze potrzeby. W oparciu o wiedzę i doświadczenie inżynierów firmy SILVI prowadzących projekt zostało opracowane i zaproponowane rozwiązanie, które w pełni odpowiadało wymaganiom naszej firmy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...