• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydanie nr: 1(45)/2007

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  ponad rok temu  01.01.2007, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 2

  12 lutego br. Qualipol – Stowarzyszenie Wykonawców Obróbki Powierzchni Aluminiowych poinformowało, że Instytut Techniki Budowlanej z 1 lutego 2007 r. uznał badania QUALICOAT za zgodne z badaniami wymaganymi do uzyskania Aprobat Technicznych ITB. Dla firm posiadających licencję QUALICOAT i mających obowiązek uzyskiwania Aprobat Technicznych na wyroby systemowe oznacza to jednokrotne przeprowadzanie badań, uproszczenie niezbędnych procedur, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Uznanie to stanowi zwieńczenie wieloletnich starań kolejnych Zarządów Stowarzyszenia i jest ogromnym sukcesem całego Stowarzyszenia. Obecny Zarząd specjalne podziękowania za wkład w uzyskanie porozumienia z ITB złożył na ręce wieloletniego prezesa QUALIPOL, Pani Agnieszki Wojsa-Cosentino.

  376tabx1.jpg

  Tablica 1. WTZJ QUALICOAT dotyczące malarskich powłok proszkowych

  Instytut Techniki Budowlanej podał zatwierdzone do stosowania w działalności aprobacyjnej ITB, Ustalenia Aprobacyjne GW 16/2007 dotyczące badań i oceny, zgodnie z wymaganiami technicznymi znaków jakości QUALICOAT i QUALANOD, malarskich powłok proszkowych i anodowych powłok tlenkowych na kształtownikach aluminiowych oraz przyjmowania wyników badań wykonywanych w ramach utrzymania znaków jakości QUALICOAT i QUALANOD.

  Ustalenia Aprobacyjne GW III 16/2007

  dotyczące badań i oceny, zgodnie z wymaganiami technicznymi znaków jakości QUALICOAT i QUALANOD, malarskich powłok proszkowych i anodowych powłok tlenkowych na kształtownikach aluminiowych oraz przyjmowania wyników badań wykonywanych w ramach utrzymania znaków jakości QUALICOAT i QUALANOD.

  ITB ustalił co następuje:

  1. Malarskie powłoki proszkowe oraz anodowe powłoki tlenkowe na kształtownikach aluminiowych, wykonanych przez wytwórnie posiadające znaki jakości QUALICOAT i/lub QUALANOD powinny być badane i oceniane zgodnie z:

  • Wymaganiami Technicznymi Znaku Jakości (WTZJ) QUALICOAT, określonymi w tablicy 1, w przypadku powłok proszkowych,

  • Wymaganiami Znaku Jakości (WZJ) QUALANOD, określonymi w tablicy 2, w przypadku anodowania aluminium w roztworach kwasu siarkowego.

  Załącznik nr 1 do UA GW 111.16/2007

  1. Badania

  • 1.1. Badanie grubości powłok proszkowych na kształtownikach aluminiowych wg p. 2.3. WTZJ QUALICOAT

  Grubość powłoki powinna być mierzona zgodnie z EN ISO 2360:2006. Na każdym elemencie musi grubość powłoki być mierzona na powierzchni istotnie ważnej, nie mniej niż na pięciu obszarach pomiarowych (ok. 1 cm2) przy 3 do 5 oddzielnych odczytach wziętych z każdego obszaru. Średnia wartość z oddzielnych odczytów wziętych z jednego obszaru pomiaru daje wartość pomiaru. Żadna z wartości pomiaru nie może być mniejsza niż 80% minimalnej zalecanej wartości. W przeciwnym przypadku wynik należy uznć za niezadowalający.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...