• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  29.04.2022, ~ Administrator   

  Firma Axalta ogłosiła swoje zobowiązanie do bezwzględnej redukcji emisji gazów cieplarnianych (GHG) 2 o 50% do roku 2030, dzięki czemu do roku 2040 stanie się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla − dekadę przed terminem wyznaczonym przez Porozumienie Paryskie w sprawie zmian klimatu. Ponadto firma podjęła 10 nowych zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju na rok 2030. Kluczowe wśród nich jest zobowiązanie, że 80 procent nowych produktów firmy Axalta będzie miało pozytywny wpływ na zrównoważony rozwój.

  − Dzisiaj łączymy nasze zaangażowanie w technologię, innowacje i stawianie ludzi na pierwszym miejscu z naszym zaangażowaniem w budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości − powiedział Robert Bryant, prezes i dyrektor generalny Axalty. − Nasz nowy cel, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej do roku 2040, pozwala nam dawać przykład naszej branży i inspirować naszych klientów, którzy pracują nad zapewnieniem długoterminowego dobrobytu naszej planety, naszych partnerów i naszej firmy.

  Aby wyznaczyć te cele, firma Axalta przeprowadziła kompleksową ocenę istotności kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania (ESG) z udziałem klientów, dostawców, inwestorów, członków zarządu, liderów społeczności i władz lokalnych oraz kadry kierowniczej firmy.

  Axalta pracowała również nad dostosowaniem się do celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych przy tworzeniu ram ESG, które opierają się na trzech kluczowych filarach:

  Rozwiązania dla planety: skupiając się na zapewnieniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej planety, ten pierwszy filar zawiera serię celów mających na celu poprawę wydajności środowiskowej firmy i zmniejszenie wpływu jej globalnej działalności. Oprócz celów związanych z redukcją emisji dwutlenku węgla, Axalta podejmuje kroki w celu osiągnięcia 10-procentowej redukcji emisji lotnych związków organicznych, odpadów procesowych i zużycia wody do roku 2030.

  Rozwiązania biznesowe: ten drugi filar koncentruje się na tym, jak produkty, usługi i technologie Axalty mogą pomóc klientom w projektowaniu i produkcji gotowych wyrobów, aby przyspieszyć ich własne inicjatywy i osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Axalta zobowiązuje się do dostarczenia korzyści zrównoważonego rozwoju z 80 procent swoich nowych technologii i innowacji do 2030 roku i zwiększenia o co najmniej 20 procent całkowitego procentu sprzedaży netto pochodzącego z produktów, usług i narzędzi, które oferują korzyści zrównoważonego rozwoju.

  Rozwiązania dla ludzi: opierając się na kulturze korporacyjnej Axalty, która jest zakorzeniona w integracji, uczciwości, bezpieczeństwie i zaangażowaniu, ten trzeci filar zapewni, że firma będzie nadal działać i wspierać środowisko, w którym wszyscy nasi ludzie mogą się rozwijać. Firma zobowiązuje się do tworzenia bardziej zróżnicowanego i integracyjnego środowiska, którego efektem będzie zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych na całym świecie do co najmniej 30 procent do 2030 roku. Axalta będzie nadal wspierać lokalne społeczności.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata