• Reklama
  A1 multichem 21.11-31.01 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  W tym roku do rąk przedstawicieli Axalty powędrowały aż trzy brązowe Nagrody Edisona.

  W tym roku do rąk przedstawicieli Axalty powędrowały aż trzy brązowe Nagrody Edisona.

  W tegorocznej edycji Nagród Edisona aż trzy brązy przypadły firmie Axalta. Jury nagrodziło ją za innowacyjne usługi, zrównoważony rozwój oraz osiągnięcia z zakresu projektowania i materiałoznawstwa.

  Nagrody Edisona przyznawane są rokrocznie od 1987 r. tym produktom, usługom i działaniom biznesowym, które wyróżniają się na tle konkurencji szczególną innowacyjnością i nowatorstwem. W tym roku aż trzy brązowe wyróżnienia przypadły firmie Axalta – i to w trzech różnych kategoriach: „innowacyjne usługi”, „zrównoważony rozwój” oraz „projektowanie i materiałoznawstwo”.

  W pierwszej kategorii serca jury podbił ALGRS – system optyczny stworzony z myślą o pomiarze współczynnika odbicia światła laserowego emitowanego przez systemy LiDAR od powierzchni lakierów samochodowych. Wyniki pomiarów umożliwiają Axalcie tworzenie powłok lakierniczych kompatybilnych z systemami LiDAR, co z kolei stanowi pierwszy krok na drodze do rozwoju i popularyzacji systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i szerzej: autonomicznych pojazdów.

  W kategorii „zrównoważony rozwój” uznanie zyskał inny produkt dedykowany rynkowi motoryzacyjnemu – podkład Spiecs Hecker Permahyd 5650. Wodorozcieńczalna farba podkładowa klasy premium nie tylko nie zwiera rozpuszczalników, ale także zapewnia dużą wygodę aplikacji: optymalne właściwości izolacyjne można uzyskać już po nałożeniu jednej warstwy produktu, co skraca czas i ogranicza koszty całego procesu.

  Z kolei w zakresie projektowania i materiałoznawstwa uwagę jurorów zwrócił produkt z zupełnie innego działu – podkład i emalia Universal Titan przeznaczony do powlekania szafek kuchennych. Rozwiązanie to eliminuje konieczność nanoszenia czterech warstw powłoki oraz stosowania osobnych produktów do powierzchni poziomych i pionowych, co redukuje koszty i upraszcza proces powlekania.

  – Universal Titan wymaga niższych temperatur suszenia w piecu, przez co redukuje koszty energii i sprzyja ekologii – wyjaśnia Robert Roop, dyrektor ds. technologii w firmie Axalta. – Jesteśmy zaszczyceni, że nasze technologie zostały docenione przez jury Nagród Edisona. To ukoronowanie poświęcenia, z jakim nasi naukowcy i inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami korzystnymi nie tylko dla klientów, ale i dla środowiska naturalnego.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...