• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  21 dni temu  30.04.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Międzynarodowy producent farb i lakierów Axalta Coating Systems zdobył trzy nagrody Edison Awards w edycji 2024 Awards za wydajność i zrównoważony rozwój powłok oraz technologii lakierniczych. W pełni automatyczny dozownik Axalta Irus Mix otrzymał srebrny medal w kategorii „Rozwiązania środowiskowe i przemysłowe”, podczas gdy emalia Voltatex 7345 A ECO i system powłok o niskim śladzie węglowym z Hyperdur Primer i Chromadyne Colorcoat zostały docenione odpowiednio srebrnym i brązowym medalem w kategorii „Powłoki” i „Produkcja”.

  Axalta Irus Mix to w pełni zautomatyzowany i całkowicie bezobsługowy system mieszania farb, który zapewnia bardzo dokładny kolor, maksymalizując wydajność w lakierni samochodowej. Zastosowano w nim innowacyjne opakowanie wykonane w 50 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu z precyzyjnymi pokrywkami dozującymi, które dozują farbę bez odpadów, zwiększając rentowność i zapewniając zrównoważone korzyści.

  Emalia do przewodów Voltatex 7345 A ECO to niezawierający krezolu lakier izolacyjny o niskim stopniu zagrożenia do przewodów magnetycznych w silnikach, transformatorach, generatorach i innych urządzeniach elektrycznych. Jest łatwa w obróbce, zmniejsza ryzyko dla pracowników i przyczynia się do poprawy śladu węglowego.

  System aplikacji z podkładem Hyperdur i powłoką Chromadyne Colorcoat zmniejsza zużycie energii nawet o 21 proc. i emisję CO2 nawet o 5 proc. lub 17 kg na wyprodukowaną jednostkę, zapewniając elastyczność produkcji przy zachowaniu doskonałego wyglądu.

  − Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny otrzymaliśmy nagrodę Edison Awards, ponieważ odzwierciedla to koncentrację naszej firmy na innowacjach − powiedział Robert Roop, dyrektor ds. technologii w Axalta. − Chciałbym docenić cały zespół Axalta za ich zaangażowanie w tworzenie inteligentniejszych rozwiązań powierzchniowych dla lepszego życia i zrównoważonej przyszłości.

  Konkurs Edison Awards, nazwany na cześć słynnego wynalazcy Thomasa Edisona, od 1987 roku honoruje najbardziej innowacyjne nowe produkty, usługi i liderów biznesu na świecie. Podczas ceremonii w Fort Myers (Stany Zjednoczone) ogłoszono zwycięzców 37. dorocznej edycji, którzy zostali wybrani przez panel ekspertów i czołowych menedżerów biznesowych, projektantów i naukowców.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...