• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  13.05.2020, ~ Administrator   

  Axalta zaczęła działalność w najnowszej fazie rozbudowy fabryki farb wodorozcieńczalnych w Szanghaju. Rozbudowany obiekt, który ma zacząć działać na początku 2021 roku, umożliwi firmie Axalta zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone powłoki dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej w Chinach.

  – Ta inwestycja w linię produkcją do powłok wodorozcieńczalnych jest niezbędna dla obecnego i przyszłego rozwoju Axalty – powiedział Steven Markevich, wiceprezes wykonawczy i prezydent w Transportation Coatings & Greater China. – Utrzymanie wiodącej pozycji na globalnym rynku powłok wodorozcieńczalnych ma kluczowe znaczenie dla firmy Axalta i właśnie w to zamierzamy inwestować, aby osiągnąć nasz długofalowy sukces. Ze względu na to, że chiński rynek samochodów i artykułów przemysłowych stale rośnie, ewoluuje i dojrzewa, uważamy, że dzięki tej inwestycji będziemy w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zrównoważone produkty i innowacyjne zastosowania dla naszych klientów w południowych i wschodnich Chinach.

  Według chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, Chiny mają największy na świecie rynek motoryzacyjny. Całkowita liczba pojazdów wyniosła 348 milionów na koniec 2019 roku. Liczba posiadanych samochodów na tysiąc osób w Chinach przekroczyła światowe średnie, co świadczy o dużym potencjale chińskiego przemysłu motoryzacyjnego.

  W Chinach rynek powłok lakierniczych jest rozwijany przez rząd. Przewiduje się, że jedynie firmy posiadające produkty i procesy odpowiedzialne pod kątem ochrony środowiska będą mogły przetrwać i rozwijać się.

  – W miarę jak przemysł będzie przechodził na produkty zrównoważone, rynek lakierów wodorozcieńczalnych będzie nadal rósł w Chinach – powiedział Willie Wu, prezes Axalta Greater China. – Następna generacja wiodącej na świecie technologii powłok wodorozcieńczalnych, która będzie produkowana w naszym rozbudowanym zakładzie, ma na celu przynieść korzyści przemysłowi i środowisku poprzez obniżenie zużycia energii oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i lotnych związków organicznych (LZO). Inwestycja w produkcję powłok wodorozcieńczalnych będzie ucieleśniać zasady zrównoważonej produkcji, zapewniając jednocześnie, że nadal będziemy spełniać nasze cele zarówno w zakresie wydajności, jak i rentowności.

  Rozbudowana linia produkcyjna połączy najlepsze praktyki przyjęte w innych globalnych zakładach Axalty z lokalnymi zaletami chińskich badań i rozwoju, jednocześnie wdrażając unikalny proces projektowania. Obejmuje to zautomatyzowaną technologię produkcji w celu maksymalizacji wydajności, zmniejszenia zużycia energii i zminimalizowania wpływu na środowisko.

  – Chiński rynek motoryzacyjny oraz branża lakierów przemysłowych szybko unowocześniły swoje procesy produkcyjne, aby nadal dostarczać produkty wysokiej jakości, a jednocześnie stać się bardziej zrównoważonymi – powiedział Sun Lianying, prezes China National Coating Industry Association.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony