Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Badanie Powłok

  ponad rok temu  26.06.2018, ~ Administrator   

  Axalta, dostawca kompleksowych cyfrowych narzędzi kolorystycznych w branży lakierniczej, od wprowadzenia pierwszego mobilnego urządzenia w 2005 roku sprzedał na całym świecie 50 000 spektrofotometrów. Spektrofotometry to urządzenia, które umożliwiają łatwe i szybkie dopasowywanie kolorów już za pierwszym razem, co optymalizuje procesy w lakierniach i oszczędza czas.

  Aby uczcić ten sukces, BYK-Gardner – światowy lider w dziedzinie pomiaru kolorów – zaprezentował limitowaną edycję spektrofotometrów polakierowanych Samochodowym Kolorem Roku 2018. StarLite to nowoczesny, jasny lakier o wysokim połysku, który opracowano specjalnie z myślą o pojazdach tworzonych dziś i jutro. Kolor aplikuje się w trzech warstwach tak, aby uzyskać atrakcyjny perłowy efekt.

  Pierwsze urządzenie z limitowanej serii otrzymał z rąk Franka Wagnera, prezesa firmy BYK-Gardner, Joe McDougall, Axalta President of Global Refinish and EMEA.

  • Fakt, że sprzedaliśmy 50 000 spektrofotometrów potwierdza, jak ważne dla lakierników jest dokładne i szybkie dopasowanie kolorów – powiedział McDougall. – Dzięki technologii zastosowanej w tym małym urządzeniu oferujemy klientom innowacyjne rozwiązania w dziedzinie dopasowywania kolorów. Zarówno same urządzenia, jak i opatentowana technologia powstały, aby umożliwiać lakiernikom dopasowywanie kolorów w sposób dokładny, wydajny i niezawodny. Spektrofotometry, wraz z naszym najnowszym oprogramowaniem kolorystycznym, tworzą kompleksowe rozwiązanie ułatwiające prace warsztatów. Dążymy do tego, aby nasi klienci mogli bez większych problemów przejść z tradycyjnych systemów zarządzania kolorami na cyfrowe.
  •  Lakiernicy naprawdę doceniają narzędzia ułatwiające im pracę. Jesteśmy niezwykle dumni, że współpracując z firmą Axalta możemy oferować innowacyjne rozwiązania w branży lakierniczej. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie przyszłość – dodał Wagner.

  W 1994 roku Axalta jako jedna z pierwszych firm produkujących systemy lakiernicze wprowadziła na rynek urządzenie do pomiaru kolorów oraz odpowiednie oprogramowanie stworzone specjalnie dla lakierników. W 2005 roku nawiązała współpracę z BYK-Gardner, aby opracować i wyprodukować nową generację spektrofotometrów – pierwszych przenośnych trzykątowych urządzeń wyposażonych w diody emitujące światło. W 2011 r. firma Axalta jako pierwsza zaoferowała klientom urządzenie umożliwiające pomiar zarówno koloru, jak i ziarna lakieru. Obecnie przyrządy są znacznie mniejsze i jeszcze bardziej funkcjonalne: wyposażone w Wi-Fi, ekran dotykowy i stację dokującą. 

  Więcej informacji na temat firmy Axalta można znaleźć na stronie www.axalta.pl. Więcej informacji na temat firmy BYK-Gardner można znaleźć na stronie www.byk.com.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - ITA
  do góry strony