Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  11 miesięcy temu  09.07.2018, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Axalta, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, opublikowała raport na temat zrównoważonego rozwoju w latach 2016–2017. Dokument skupia się przede wszystkim na rozwoju firmy, którego podstawą są zrównoważone praktyki biznesowe w odniesieniu do technologii i codziennej działalności. Raport opracowano zgodnie z wytycznymi GRI (Global Reporting Initiative) dotyczącymi raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju i stanowiącymi punkt odniesienia dla większości publikacji związanych ze zrównoważonym rozwojem.

  – Zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność stanowią fundament etyki pracy Axalta – powiedział Charlie Shaver, Axalta Chairman i Chief Executive Officer. – To zgodnie z nimi prowadzimy działalność na całej długości łańcucha dostaw: od produktów, które kupujemy i przetwarzamy po zastosowanie naszych produktów i wspieranie społeczności, w których żyjemy i pracujemy. Nasze dążenia do realizacji założeń zrównoważonego rozwoju uświadomiły nam, jak wyznaczanie sobie celów zwiększa wydajność oraz możliwości. Cele, które sobie wyznaczyliśmy, obejmują wszystkie nasze nowe inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie pozwalają nam dostrzegać możliwości rozwoju.

  Podczas dwuletniego okresu, jaki obejmuje raport, Axalta aktywnie wdrażała praktyki zrównoważonego rozwoju i realizowała związane z nim cele. Dlatego właśnie w 2017 roku powołano w zarządzie nowy komitet ds. środowiska naturalnego, zdrowia, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Rada ds. zrównoważonego rozwoju niezmiennie zajmuje się planowaniem strategii i publikowaniem sprawozdań dotyczących zrównoważonego rozwoju. Na podstawie analizy istotności zrównoważonego rozwoju rada określiła cele, które będą kierować działalnością Axalta i jej zrównoważonym rozwojem w nadchodzących latach.

  W latach 2016–2017 Axalta wdrożyła dodatkowe programy rozwoju inicjatyw społecznych, które nie tylko mają znaczenie dla pracowników, dostawców i społeczności, lecz także umożliwiają ograniczanie wpływu firmy na środowisko naturalne. Na przestrzeni ostatnich kilku lat firma powiększyła się, przejmując inne mniejsze organizacje. Mimo to zużycie energii, produkcja odpadów i ilość emisji pozostały na niezmiennym poziomie lub nawet obniżyły się. Axalta otrzymała także kilkanaście nagród od klientów, organizacji branżowych i innych instytucji. Stanowią one uznanie dla naszych osiągnięć w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz produktów, które oferują naszym klientom mnóstwo korzyści. 

  Misja firmy opiera się na technologii oraz działaniach badawczo-rozwojowych, które stanowią idealne uzupełnienie doświadczenia zdobytego na przestrzeni ponad 150 lat działalności. Firma od zawsze oferowała usługi i produkty, które nie tylko chronią podłoża, są wytrzymałe i zwiększają wydajność, lecz także mają szerokie zastosowanie i są dostępne w pięknych kolorach. Innowacyjne lakiery firmy Axalta pozwalają klientom zwiększać wydajność i uzyskiwać lepsze efekty zarówno podczas aplikacji lakierów, jak i później, chroniąc podłoża i przedłużając ich żywotność, a tym samym – zmniejszając zapotrzebowanie na zasoby naturalne.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony