• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  19.07.2021, ~ Administrator   

  Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, ogłosiła podpisanie wiążącego porozumienia w sprawie przejęcia firmy U-POL Holdings Limited (U-POL) od spółki Graphite Capital Management LLP i innych udziałowców za kwotę ok. 590 mln dolarów (ok. 2,3 mld zł).

  Firma U-POL została założona w 1948 roku, a jej siedziba mieści się w Wielkiej Brytanii. Jest czołowym producentem materiałów lakierniczych stosowanych do renowacji samochodów oraz powłok ochronnych. W jej ofercie znajduje się bogaty asortyment wysokiej klasy produktów lakierniczych i akcesoriów, w tym wypełniacze, lakiery, aerozole, promotory przyczepności, a także produkty pokrewne oraz lakiery ochronne dla branży motoryzacyjnej. Produkty U-POL są dostępne w ponad 100 krajach pod rozpoznawalnymi markami, takimi jak Raptor®, Dolphin® i Gold™. Axalta przyspieszy wzrost sprzedaży produktów U-POL wykorzystując dostęp do rynków za pośrednictwem istniejących kanałów sprzedaży i dystrybucji. Jednocześnie wykorzysta kanały dystrybucji przejętej firmy, aby dotrzeć ze swoimi produktami lakierniczymi do nowych klientów.

  – Axalta jest światowym liderem w segmencie lakierów renowacyjnych klasy premium – wyjaśnia Robert Bryant, Axalta Chief Executive Officer. – Doświadczenie firmy U-POL w zakresie akcesoriów i lakierów ochronnych stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowego portfolio firmy oraz pozwala nam zwiększyć zasięg, aby dotrzeć do ważnego rynku mainstream i economy, a także do klientów samodzielnie wykonujących naprawy. Chcemy wykorzystać technologię U-POL na nowe sposoby w innych obszarach naszej działalności, takich jak lakiery do pojazdów elektrycznych i lakiery przemysłowe.

  Utalentowana globalna kadra U-POL oraz fabryka i laboratorium badawczo-rozwojowe w angielskim mieście Wellingborough zapewniają firmie Axalta nowe możliwości w zakresie produkcji, handlu i rozwoju technologii. Dzięki temu firma może w jeszcze lepszy sposób świadczyć usługi dla klientów z całego świata.

  U-POL szacuje, że w roku finansowym 2021 sprzedaż netto wyniesie ok. 145 mln dolarów (ok. 542 mln zł), a skorygowany wskaźnik EBITDA osiągnie 38 mln dolarów (ok. 147 mln zł).

  Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugiej połowie 2021 r., pod warunkiem, że zostanie ona zatwierdzona zgodnie z obowiązującymi przepisami antymonopolowymi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...