• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  9 miesięcy temu  11.08.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Axalta Coating Systems Ltd. ogłosiła, że Robert Bryant ustąpi ze stanowiska prezesa i dyrektora generalnego, aby móc realizować nowe wyzwania, z dniem 31 sierpnia 2022 roku. W tym czasie ustąpi również z funkcji członka zarządu.

  Rolę tymczasowego dyrektora generalnego obejmie Rakesh Sachdev, niezależny dyrektor i były dyrektor generalny Platform Specialty Products Corporation (obecnie przemianowanej na Element Solutions Inc.) oraz Sigma-Aldrich Corporation. Zarząd Axalty rozpoczął proces poszukiwania nowego CEO.

  − W imieniu zarządu chciałbym podziękować Robertowi Bryantowi za jego przywództwo i poświęcenie dla Axalty − powiedział Bill Cook, przewodniczący zarządu Axalty. − Robert dołączył do firmy jako dyrektor finansowy w 2013 roku. Od momentu mianowania na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego w 2018 roku, zbudował silny zespół przywódczy i przewodził naszemu przejściu do modelu operacyjnego skoncentrowanego na biznesie, który pozwolił nam bardziej skupić się na kliencie, jednocześnie rozwijając nasze programy innowacji i kapitału ludzkiego. Chciałbym przekazać specjalne podziękowania za jego przywództwo podczas bezprecedensowych wyzwań, z jakimi mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich kilku lat związanych z pandemią COVID-19 i problemami z globalnym łańcuchem dostaw. Życzymy Robertowi dalszych sukcesów w jego kolejnych przedsięwzięciach.

  − To był zaszczyt i przywilej kierować tak utalentowanym zespołem na całym świecie − powiedział R. Bryant. − Jestem dumny z ogromnego postępu, jakiego dokonała nasza firma podczas mojej kadencji. Chcę podziękować naszemu zespołowi menedżerskiemu i pracownikom za ich niestrudzone zaangażowanie na rzecz firmy i naszych klientów na całym świecie.

  Dodajmy, że tymczasowy prezes Rakesh Sachdev pełnił funkcję niezależnego dyrektora firmy Axalta od sierpnia 2020 roku. Jest obecnie przewodniczącym zarządu Regal Rexnord Corporation. Sachdev ma duże doświadczenie w branży chemicznej, przemysłowej i nauk przyrodniczych i wnosi istotne ogólnoświatowe doświadczenie w zakresie strategii, finansów, działań operacyjnych oraz transakcji fuzji i przejęć.

  Tagi: Axalta, CEO,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...