• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  10.01.2022, ~ Administrator   

  • Szary kolor nadal zyskuje na popularności na rynkach pojazdów mobilnych na całym świecie
  • Białe samochody cieszą się największym zainteresowaniem, ale odnotowują spadki na głównych rynkach
  • Kolorowe odcienie niebieskiego wzrosły o 1% w stosunku do ubiegłego roku

  Axalta, globalny dostawca farb ciekłych i proszkowych, opublikowała 69. doroczny raport Global Automotive Color Popularity Report, z którego wynika, że większość samochodów na współczesnych drogach jest biała (35%), czarna (19%) i szara (19%). Szarość wzrosła o cztery punkty procentowe na całym świecie. Wyniki globalnego raportu popularności kolorów samochodowych Axalty są oparte na analizie danych z 2021 roku dotyczących produkcji samochodów na głównych rynkach i są wskaźnikiem aktualnych trendów rynkowych.

  Białe pojazdy występują na drogach w największej liczbie od 2011 roku na całym świecie, przy czym Azja jest liderem w budowie białych pojazdów. Ogólnie rzecz biorąc, popularność koloru białego osiągnęła długoterminowy szczyt 39% w 2017 r. i od tego czasu co roku odnotowywała spadki w kilku regionach. W tym roku biały spadł o trzy punkty procentowe, głównie ze względu na spadek widoczny we wszystkich regionach, zwłaszcza w Chinach, gdzie odnotowano redukcję o 7%.

  Trzeci rok z rzędu Europa jest jedynym głównym regionem, w którym szary jest najpopularniejszym kolorem (27%). Srebrny jest najbardziej popularny w Ameryce Południowej, gdzie zajmuje drugie miejsce z wynikiem 23%. Kolor czarny jest najczęściej spotykany w Europie (22%) i nadal pozostaje liderem w segmencie luksusowym. Ameryka Północna ma najwięcej nowych czerwonych samochodów na drogach – 8%.

  Ten rok okazał się trudny dla rynku motoryzacyjnego ze względu na niedobór chipów półprzewodnikowych, który miał wpływ na produkcję samochodów. – Oczekuje się, że popyt konsumencki będzie wyznaczał trendy w nadchodzącej popularności kolorów samochodowych – powiedziała Nancy Lockhart, globalny menedżer ds. produktów kolorowych w firmie Axalta.

  Axalta rozpoczęła sporządzanie raportów na temat kolorów powłok w 1953 roku i nadal przedstawia raporty na temat trendów kolorystycznych i preferencji kolorystycznych. Oprócz tego, prognozy kolorystyczne są przedstawiane w corocznej globalnej prognozie trendów kolorystycznych firmy Axalta. Przyszły krajobraz kolorów samochodowych zmienia się wraz z ewolucją pojazdów i preferencji konsumentów. Axalta projektuje koncepcyjne kolory, które są estetycznie i funkcjonalnie korzystne dla powierzchni pojazdów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w corocznym raporcie Global Automotive Color Popularity Report, Color Trend Report oraz Consumer Preferences Survey. Raporty z poprzednich lat można znaleźć na stronie Axalty.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata