Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  23 dni temu  12.05.2020, ~ Administrator   

  Fot. Za pomocą drona będzie można aplikować powłoki ciekłe. Fot. Zdjęcie poglądowe

  Fot. Za pomocą drona będzie można aplikować powłoki ciekłe. Fot. Zdjęcie poglądowe

  Firmy Apellix i Akzo Nobel współpracują nad autonomicznym dronem jako nowym sposobem do aplikacji farb. Specjalnie zbudowany dron jest „uwiązany” do ziemi w celu zapewnienia zasilania w energię elektryczną oraz farbę, ale posiada swobodę latania w sposób autonomiczny, w zależności od pokrywanego obszaru.

  Jak podaje Akzo Nobel, dron wykorzystuje unikalne oprogramowanie do sterowania lotem, aby dokładniej aplikować powłoki, a także jest w stanie uchwycić cenne dane malarskie.

  – Opierając się na naszych robotach sterowanych programowo, które stykają się ze strukturą, aby wykonać pomiary grubości podłoża i farby, do drona sterowanego numerycznie dołączyliśmy specjalnie zaprojektowany system malowania natryskowego – mówi Robert Dahlstrom, założyciel i dyrektor generalny w Apellix.

  Michael Hindmarsh z Akzo Nobel Venture Lead jest pod wrażeniem szybkości postępu w pracach nad dronem do malowania natryskowego. – Opracowanie drona jest łatwe, rozpylanie farby jest również stosunkowo łatwe, natomiast opracowanie sterowanego komputerowo drona, który może rozpylać farbę, jest w rzeczywistości całkiem sporym wyzwaniem – wyjaśnia. – Trzeba mieć dużo umiejętności oraz wiedzy specjalistycznej, żeby stworzyć drona, który może nakładać powłokę dobrej jakości w spójny i powtarzalny sposób – tu właśnie zaczyna się nasza współpraca.

  Korzyści z używania tego rodzaju technologii, to krótszy czas aplikacji i mniej odpadów trafiających do środowiska, a także zwiększone bezpieczeństwo nakładania farby na wysokości.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony