Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  11 miesięcy temu  06.09.2019, ~ Administrator   

  Chiny niedawno wprowadziły na rynek swój pierwszy lodołamacz polarny Xue Long 2. Aby pomóc chronić go przed trudnymi warunkami arktycznymi i klimatem Antarktydy, zastosowali rozwiązanie powłokowe dostarczane przez AkzoNobel.

  Zbudowany z myślą o grubych pokrywach lodowych i ekstremalnych wyzwaniach związanych z badaniami polarnymi, 12 366-tonowy statek badawczy pokryty jest powłoką Intershield 163 Inerta 160 z oferty International. Wypróbowany i przetestowany system odporny na ścieranie ma udokumentowane 47-letnie doświadczenie w pracy w bardzo niskich temperaturach, jak -50°C i był już używany na ponad 1600 statkach i lodołamaczach z całego świata.

  – Jako pionier w dostarczaniu najlepszych w swojej klasie powłok i rozwiązań morskich na całym świecie cieszymy się, że mogliśmy współpracować z Chińskim Instytutem Badawczym Polar w celu zapewnienia powłok dla Xue Long 2 – mówi Jean-Michel Gauthier, dyrektor zarządzający AkzoNobel w zakresie powłok morskich i ochronnych. – Cieszymy się, że doceniono sprawdzoną wydajność naszej międzynarodowej marki, a także naszą długą historię i bogate doświadczenie.

  Produkty firmy były używane na zewnątrz i we wnętrzu nowego lodołamacza. System Intershield 163 Inerta 160 – opracowany specjalnie dla statków pływających pod lodem – został zastosowany na dnie i bokach kadłuba. Zapewnia wyjątkową gładkość powierzchni, aby zmaksymalizować skuteczność łamania lodu, a także doskonałe właściwości antykorozyjne, wysoką trwałość i silną odporność na wstrząsy i pękanie.

  Oczekuje się, że Xue Long 2 poprawi zdolność Chin do przeprowadzania inspekcji w obszarach polarnych. Ma większą wytrzymałość strukturalną niż dotychczasowy i zarazem jedyny w tym kraju lodołamacz Xue Long (co tłumaczy się jako Śnieżny Smok), a także jest wyposażony w funkcję dwukierunkowego łamania lodu. Ponadto został wyposażony w ponad 7 000 „inteligentnych” sensorów, które mogą gromadzić dane dotyczące tarcia i inne informacje, aby stanowić odniesienie dla projektów i produkcji nowych statków w przyszłości. 

  Jego pierwsza misja, która będzie 36. chińską antarktyczną ekspedycją, ma się odbyć jeszcze w tym roku.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony