• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  3 miesiące temu  26.10.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  AkzoNobel publikuje wyniki za trzeci kwartał 2022 r. Przychody koncernu wzrosły o 19% mimo niesprzyjających makroekonomicznych czynników wpływających na rynek farb. Jest to efekt silnej i konsekwentnej polityki cenowej wprowadzonej przez firmę.

  AkzoNobel podniósł ceny o 13%, co zrekompensowało wzrost kosztów surowców i innych zmiennych kosztów. Wolumen sprzedaży jest niższy o 5%, głównie ze względu na pozbywanie się zapasów w kanałach dystrybucji na rynku farb dekoracyjnych i powłok w Europie, a także niższy popyt na rynku w Chinach.

  Prezes AkzoNobel Thierry Vanlancker skomentował powyższe dane w następujący sposób:

  „Nasze skorygowane zyski operacyjne w wysokości 201 milionów euro, z wyłączeniem retrospektywnego wpływu rachunkowości w warunkach hiperinflacji, sprawiają, że wyniki za trzeci kwartał pozostają w zgodzie z aktualizacją rynku wydaną pod koniec września. Znaczny wzrost niepewności makroekonomicznej negatywnie wpłynął na zaufanie konsumentów. Doprowadziło to do pozbywania się zapasów w kilku kanałach dystrybucji na rynku farb dekoracyjnych i powłok w Europie, podczas gdy na rynek w Chinach miała wpływ bieżąca polityka „zero COVID-19.

  Dzięki silnemu zaangażowaniu naszych zespołów nadal kompensujemy wpływ inflacji cen surowców i kosztów frachtu za pomocą polityki cenowej. W ciągu ostatnich dwóch lat osiągnęliśmy skumulowane ceny na poziomie 22%. Według prognoz zawirowania makroekonomiczne nie ustąpią w przyszłym roku. Postanowiliśmy zatem zawiesić nasze cele na 2023 r. Dalszych informacji udzielimy przy ogłaszaniu wyników za cały rok 2022. W międzyczasie będziemy nadal koncentrować się na naszych inicjatywach w zakresie zarządzania marżami i redukcji kosztów.”

  Ważne wydarzenia

  Obiecująca przyszłość aut elektrycznych

  Rynek pojazdów elektrycznych nadal rozwijał się w trzecim kwartale, co znajduje odzwierciedlenie w ciągłym zainteresowaniu naszym dedykowanym portfelem powłok proszkowych. Dostarczamy produkty, które wydłużają czas działania/eksploatacji akumulatorów, i w efekcie, umożliwiają pojazdom pokonywać dłuższe dystanse.

  Moc błękitu w Jodhpur

  Słynne na całym świecie „niebieskie miasto” Jodphur w Indiach zostało przemalowane i odświeżone przez AkzoNobel w ramach dużego projektu „Let’s Colour” obejmującego 250 domów. Ponad 5 600 litrów farby Dulux wykorzystano do rewitalizacji ikonicznego obszaru Rajasthan, będącego jednym z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych na świecie. Obok malowania ścian zewnętrznych w wyróżniającym się odcieniu intensywnego błękitu, dachy ponad 100 domów zostały pokrytych osłoną Dulux Weathershield Protect, co może przyczynić się do obniżenia temperatury nawet o 5°C.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...