• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

    Aktualności i przegląd rynku

    Aktualności i przegląd rynku

    Wyroby Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  29.10.2019, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

    The Ocean Cleanup, fundacja opracowująca technologie do wydobywania plastikowych zanieczyszczeń i zapobiegania przedostawaniu się ich większej ilości do wód oceanów, rozpoczęła nowy projekt mający na celu usunięcie odpadów z tworzyw sztucznych z rzek. Producent farb i lakierów – firma AkzoNobel dostarczył powłoki do systemu zbierającego śmieci.

    Pływająca barka może wydobywać śmieci z tworzyw sztucznych z rzek, zapobiegając ich gromadzeniu się w oceanach. System testowany jest w Holandii i Azji Południowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych pięciu lat fundacja planuje umieścić tzw. przechwytywacze w 1000 rzekach. 

    – Jako oficjalny partner firmy Ocean Cleanup w zakresie dostarczania powłok lakierniczych, jesteśmy w pełni zaangażowani we wspieranie fantastycznej pracy fundacji, jaką ona wykonuje, aby powstrzymać świat przed zatonięciem w plastiku – mówi Jean Michel Gauthier z firmy AkzoNobel. – Oprócz dostarczania powłok morskich, nasi eksperci byli również zaangażowani w projektowanie urządzeń przechwytujących, dlatego cieszymy się z ich zastosowania w rzekach na całym świecie. 

    Każdy system przechwytujący, zdolny do wydobywania do 50 tys. kilogramów śmieci dziennie, ma pojemność 50 metrów sześciennych (mniej więcej objętość dziesięciu dorosłych słoni). Urządzenia są pokryte powłokami ochronnymi, w szczególności farbą Intershield 300 – wiodącego w branży uniwersalnego podkładu antykorozyjnego. Dostarczony system powłok zapewnia wysoką wydajność antykorozyjną przy minimalnej wymaganej konserwacji. Intershield 300 to dwuskładnikowa, odporna na ścieranie powłoka epoksydowa z zawartością aluminium, dająca doskonałą i długotrwałą ochronę przed korozją, zapewniająca barierę ochronną w agresywnych środowiskach. 

    Współpraca między AkzoNobel i The Ocean Cleanup została zapoczątkowana w 2017 r. Zespoły techniczne z obu stron nadal ściśle współpracują w celu opracowania rozwiązań w zakresie powłok do urządzeń służących do oczyszczania oceanów, które znajdują się jeszcze w fazie prototypowej.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...
    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne