• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Drewno

  10 miesięcy temu  31.08.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  AkzoNobel, światowy producent m.in. przemysłowych powłok do drewna, uruchomił nową kampanię, aby pomóc swoim klientom z regionu EMEA zwiększyć ich ekologiczność i stać się bardziej zrównoważonymi w zakresie wykończeń lakierniczych do drewna.

  Kampania, obejmująca marki AkzoNobel Wood Coatings i Sikkens Wood Coatings, ułatwia klientom podejmowanie świadomych decyzji dotyczących zrównoważonego rozwoju. Począwszy od lepszych materiałów, poprzez trwałe powłoki, a skończywszy na inteligentnych zmianach w całym łańcuchu wartości, AkzoNobel stara się wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie innowacji, aby pomóc klientom w jak najlepszym wykorzystaniu możliwości redukcji odpadów, oszczędności energii i zmniejszenia śladu węglowego.

  − Zrównoważony rozwój jest kluczowym tematem, ale może być trudno wiedzieć, od czego zacząć − mówi Alan Hall, regionalny dyrektor handlowy, Dział Wykończenia Drewna i Kleje, region EMEA. − Nasze przesłanie dotyczy tego, w jaki sposób możemy wspierać klientów, aby ich działalność była bardziej zrównoważona. Kampania wykracza poza same powłoki i polega na wprowadzaniu zmian w sposób holistyczny i odpowiedzialny: od produkcji, po oferowane przez nas produkty i usługi.

  Kampania koncentruje się wokół przesłania „Wszystko się sumuje”, co oznacza, że jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, liczy się każde działanie, z działaniami i inicjatywami zgrupowanymi w trzech kluczowych filarach:

  1. Objęcie przywództwa podkreśla własne wysiłki AkzoNobel zmierzające do zmniejszenia śladu węglowego w całym łańcuchu wartości o 50% do 2030 r. i dawania przykładu, aby napędzać pozytywne zmiany.
  2. Odkrywanie nowych opcji koncentruje się na ciągłych inwestycjach firmy w tworzenie bardziej zrównoważonych rozwiązań poprzez wydłużanie żywotności produktów, zmniejszanie ilości odpadów i potrzeb w zakresie konserwacji oraz oszczędzanie energii w całym łańcuchu wartości. Na przykład gwarancja Wood Extralife gwarantuje ochronę do 12 lat dla systemów nieprzezroczystych i 7 lat dla systemów półprzezroczystych.
  3. Jednocześnie „dzielenie się odpowiedzialnością” pokazuje podejście AkzoNobel oparte na wartościach, które pomaga klientom zidentyfikować możliwości zmniejszenia śladu węglowego i uczynienia ich firm bardziej zrównoważonymi. Dla przykładu, zastosowanie diod LED zamiast tradycyjnych lamp podczas utwardzania powłok do drewna może zmniejszyć zużycie energii nawet o 50%.

  − Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, wszyscy mamy do odegrania pewną rolę − powiedziała Sarah Skinner, dyrektor Działu Wykończenia Drewna i Kleje. − Choć pojedyncze działania mogą wydawać się niewielkie, razem mogą prowadzić do znaczących zmian. Dlatego zawsze badamy nowe sposoby ulepszania produktów, aplikacji i procesów w całym łańcuchu wartości. Chcemy współpracować z naszymi partnerami, aby uczynić przemysł lakierów do drewna bardziej zrównoważonym dla biznesu, ludzi i planety.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie: akzonobel-industrial-woodcoatings.com.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...