Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02 - 31.03 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  19.01.2021, ~ Administrator   

  AkzoNobel złożył konkurencyjną wobec umowy z PPG ofertę na zakup akcji firmy Tikkurila. Koncern oferuje za nie ok. 1,4 mld euro.

  W grudniu PPG poinformowało o zawarciu umowy na wykup akcji Tikkurili za cenę 25 euro za sztukę. Na początku stycznia podniosło cenę do 27,75 euro za akcję. Teraz do rywalizacji o przejęcie skandynawskiej firmy włącza się AkzoNobel. Koncern zaproponował Tikkurili 31,25 euro za akcję, co oznacza, że łącznie wypłaciłby akcjonariuszom 1,4 mld euro.

  – Obie firmy mają bogate doświadczenie branżowe, a swoją działalność opierają na wspólnym europejskim dziedzictwie. Ich połączenie przyniosłoby tym samym znaczącą korzyść zarówno klientom, jak i pracownikom i udziałowcom obu podmiotów. Pozwoliłoby także znacznie rozbudować ofertę produktów i usług AkzoNobel, w tym zwłaszcza w zakresie farb i powłok ekologicznych – wyjaśnia Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel.

  Jak wylicza AkzoNobel, jego oferta stanowi 113% ceny akcji Tikkurili za ostatnie trzy miesiące 2020 r. i 122% ceny akcji za ostatni rok. Holenderski koncern kusi nordycką firmę także propozycją przejęcia wszystkich pracowników i kadry zarządzającej, znacznymi inwestycjami w zakłady produkcyjne w rejonie Morza Bałtyckiego, a także wycofaniem konkurencyjnych marek farb dekoracyjnych AkzoNobel z terenu aktywności Tikkurili.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony