Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  8 miesięcy temu  13.12.2019, ~ Administrator   

  AkzoNobel zawarł umowę nabycia 100 proc. udziałów Mauvilac Industries Limited, wiodącej firmy produkującej farby i lakiery na Mauritiusie. Transakcja obejmuje lokalny zakład produkcyjny, cztery sklepy koncepcyjne i dostęp do sieci dystrybucyjnej.

  Firma Mauvilac wygenerowała przychody w wysokości około 20 milionów euro w 2018 r. I jest wiodącym producentem farb dekoracyjnych oraz specjalistycznych z siedzibą w Les Pailles na Mauritiusie. Jej portfolio obejmuje 85 proc. farb dekoracyjnych i 15 proc. powłok specjalnych (m.in. dla branży automotive, przemysłu ogólnego i do drewna), oferując szeroką gamę produktów profesjonalnych i konsumenckich. Firma została założona w 1964 r. przez Rolanda Maurel Sr., a w lipcu 2014 r. fundusz Adenia nabył 95 proc. akcji spółki.

  – Z przyjemnością ogłaszamy przejęcie Mauvilac, ponieważ wzmacnia to naszą obecność w Afryce Subsaharyjskiej i wspiera wiodącą pozycję AkzoNobel na afrykańskim rynku farb – powiedział Thierry Vanlancker, prezes AkzoNobel. 

  Ruud Joosten, dyrektor operacyjny AkzoNobel dodał, że Mauvilac to prawdziwa flagowa marka na Mauritiusie, rozwijana od ponad 50 lat.

  – Obie firmy mocno stawiają na jakość, innowacje i zrównoważony rozwój – powiedział Laurent Roussel, prezes Mauvilac. – Połączenie energii tych firm stworzy obiecującą przyszłość dla wszystkich. 

  Planowana transakcja ma zostać zakończona w pierwszej połowie 2020 r. 

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony