• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  28.07.2022, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 2 z 2

  Uzgodnienie transakcji przejęcia segmentu Kansai Paint w Afryce

  AkzoNobel osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia afrykańskiego segmentu farb i powłok spółki Kansai Paint. Planowana transakcja jeszcze bardziej wzmocni pozycję holenderskiego producenta w tym regionie. Grupa Kansai Paint, obecna w 12 krajach Afryki, osiąga regionalne skonsolidowane przychody w wysokości około 280 milionów euro.

  Gotowość do przejęcia zakładu Lankwitzer Lackfabrik produkującego płynne powłoki do felg aluminiowych

  AkzoNobel zawarł umowę przejęcia niemieckiego zakładu Lankwitzer Lackfabrik GmbH produkującego płynne powłoki do felg aluminiowych. Transakcja ta rozszerzy jego portfel powłok wysokiej jakości o produkty zatwierdzone do użytku przez takich producentów samochodów jak Daimler, Audi, VW, Opel, Fiat i Renault.

  Wprowadzenie powłoki odstraszającej komary pomoże zwalczać choroby

  Należąca do AkzoNobel marka Coral w Brazylii wprowadziła powłokę silnie odstraszającą komary. Bezbarwny, matowy lakier został specjalnie opracowany, by zwalczać komary Aedes aegypti, roznoszące wirusy dengi, a także wirusy ziki i czikungunia.

  Prognozy

  AkzoNobel dąży do tego, by rozwijać się w tempie równym lub przewyższającym wzrost całego rynku, zgodnie ze swoją strategią „Grow & Deliver". Poszczególne trendy różnią się w zależności od regionu i segmentu rynku. Prognozy wskazują na to, że inflacja kosztów surowców oraz innych kosztów zmiennych (w tym frachtu) zacznie zmniejszać się stopniowo pod koniec 2022 r.

  AkzoNobel dąży do dalszego równoważenia inflacji kosztów surowców i innych kosztów zmiennych (w tym frachtu) poprzez inicjatywy cenowe. Niepewności natury makroekonomicznej zwiększyły się ze względu na napięcia geopolityczne, ponowne pojawienie się COVID-19 oraz inflację.

  Zakładając, że nie wystąpią dalsze znaczące zakłócenia na rynku, AkzoNobel zamierza osiągnąć w roku 2023 skorygowany wynik EBITDA w wysokości 2 mld EUR oraz średni roczny wzrost zysku ze sprzedaży o 50 punktów bazowych w latach 2021-2023.

  Raport za drugi kwartał można przeglądać i pobierać pod adresem: akzo.no/Q2-2022-results

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...