Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Ciekłe

  5 miesięcy temu  29.11.2018, ~ Administrator   

  Linie lotnicze AirBaltic latają z flagą z okazji 100. rocznicy powstania Łotwy – jeden z nowych samolotów A220-300 otrzymał unikatową barwę z wykorzystaniem powłok lotniczych Aerospace firmy AkzoNobel. Zanim efektowna grafika została przekazana narodowi podczas oficjalnej ceremonii na lotnisku w Rydze jej projekt został zrealizowany w hali lakierniczej Magnetic MRO w Tallinie w Estonii.

  – Jesteśmy dumni z tego, że nasz wiodący w branży system malowania zewnętrznego zastosowano w tak efektownym projekcie, aby uczcić tę wyjątkową okazję w historii Łotwy – powiedział John Griffin, dyrektor globalny Aerospace Coatings firmy AkzoNobel. – Efekt końcowy wygląda niesamowicie i jest fantastycznym przykładem tego, jak nasi klienci dzielą naszą pasję do malowania.

  Rihards Priedkalns, kierownik lakierni w Magnetic MRO Aircraft dodaje, że wykonanie projektu zajęło 15 profesjonalnym malarzom 1000 godzin i pozwoliło stworzyć jednorazową kreację, która honoruje czerwono-białą flagę Łotwy. – To dla nas zaszczyt przedstawić go narodowi i być częścią tego historycznego wydarzenia – mówi.

  W celu zrealizowania projektu zastosowano ponad 250 litrów powłok lotniczych Aerospace firmy AkzoNobel. System o wysokiej wydajności zawierał podkład Alumigrip 4101, w którym zastosowano pigmenty bezchromianowe, aby zapewnić ochronę przed korozją, a także system lakieru bazowego i lakieru bezbarwnego marki Aerodur 3001/3002.

  – Jesteśmy zachwyceni ale też zaszczyceni, że możemy zaprezentować Łotwie tak wyjątkowy prezent w setną rocznicę, co czyni tę okazję historycznym wydarzeniem dla każdego Łotysza – powiedział Andris Vaivads, szef departamentu technicznego airBaltic. – Teraz flaga Łotwy z dumą powiewa nad głowami, wysoko w niebie i podróżuje dookoła świata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu, który został zapewniony dzięki produktom wysokiej jakości dostarczonym przez AkzoNobel.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony