• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Raport

  4 miesiące temu  23.02.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  AkzoNobel publikuje wyniki za cały 2021 rok. Przychody koncernu wzrosły m.in. dzięki podwyżkom cen spowodowanym rosnącymi cenami surowców.

  Najważniejsze liczby za pełny rok 2021 (w porównaniu z pełnym rokiem 2020)

  • Ceny wzrosły o 7%
  • Przychody wzrosły o 12% i o 14% w walutach stałych. W porównaniu z rokiem 2019 przychody wzrosły o 9% w walutach stałych
  • Zysk operacyjny wzrósł o 16% i wyniósł 1 118 mln EUR (963 mln EUR w roku 2020)
  • Skorygowany zysk operacyjny wyniósł 1 092 mln EUR (1 099 mln EUR w roku 2020) pomimo wzrostu kosztu surowców i pozostałych kosztów zmiennych w wysokości 769 mln EUR

  AkzoNobel dąży do tego, by rozwijać się w tempie równym lub przewyższającym wzrost całego rynku, zgodnie ze swoją strategią „Grow & Deliver". Poszczególne trendy różnią się w zależności od regionu i segmentu rynku. Prognozy wskazują na to, że inflacja kosztów surowców i ograniczenia dostaw zaczną zmniejszać się stopniowo od połowy 2022 r.

  Prezes AkzoNobel Thierry Vanlancker skomentował powyższe dane w następujący sposób:

  „Ogłaszając wyniki za pełny rok 2021 możemy z dumą pochwalić się szóstym z kolei kwartałem, w którym zwiększyliśmy przychody. Nasze zespoły szybko zareagowały zwiększeniem cen na wzrost cen surowców o około 770 milionów euro. Dzięki temu w roku 2021 udało się osiągnąć zysk porównywalny z tym, jaki wygenerowaliśmy w roku poprzednim. Dzięki kontynuacji odpowiednich działań, powinniśmy zrekompensować sobie podobne trudności w pierwszym kwartale 2022 roku.

  Jestem dumny z zaangażowania naszych pracowników oraz z energii, jaką wkładają w realizację strategii Grow & Deliver. AkzoNobel został uznany w tym roku za najlepszego pracodawcę w ośmiu krajach, co jest doskonałym przykładem na to, że nasza organizacja jest dobrze przygotowana na wyzwania w trudnym otoczeniu biznesowym. Nie zapominamy przy tym o naszym powszechnie cenionym podejściu People. Planet. Paint. i wyznaczamy standardy, będąc pierwszą firmą z branży farb i powłok specjalistycznych, której cele zrównoważonego rozwoju zostały oficjalnie zatwierdzone przez inicjatywę SBT.”

  Ważne wydarzenia

  Ochrona historii sportu
  AkzoNobel został dostawcą powłok dla Stadionu Centenario w Urugwaju, zbudowanego na pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1930 roku. Stadion został właśnie poddany modernizacji, a marka Inca, należąca do firmy, zapewniła cenne wsparcie, dostarczając 12 000 litrów farby. Niezwykle ważne było użycie kolorów zgodnych z duchem pierwotnego projektu architekta Juana Antonio Scasso. Produkty AkzoNobel zostały wykorzystane nie tylko na zewnątrz obiektu i na jego trybunach, lecz także w szatniach, tunelu prowadzącym na murawę oraz w pomieszczeniach, w których zawodnicy przeprowadzają rozgrzewkę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata