Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  6 miesięcy temu  24.10.2018, ~ Administrator   

  AkzoNobel (Holandia), globalny producent powłok, opublikowało sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał, wskazując na 4-procentowy spadek przychodów pomimo wzrostu zwrotu z inwestycji zarówno w segmencie powłok dekoracyjnych, jak i powłok specjalistycznych.

  Przegląd finansowy

  Wcześniej, na początku października, AkzoNobel sfinalizowało sprzedaż swojej firmy Specialty Chemicals (wartej 2,5 miliarda dolarów) spółce The Carlyle Group i funduszowi inwestycyjnemu GIC w Singapurze, zwracając swoim akcjonariuszom 6,5 miliarda euro.
  Firma odnotowała, że ​​wolumeny były niższe, a skorygowany dochód operacyjny wzrósł o 18 milionów euro (z 225 milionów euro do 243 milionów euro) w porównaniu do tego samego kwartału zeszłego roku.

  Powłoki dekoracyjne

  W tym segmencie skorygowany dochód operacyjny wzrósł z 95 milionów w 2017 do 115 milionów euro w 2018 – przychody były jednak niższe o 6 proc. Akzo zauważyło, że wyższym dochodom sprzyjały wyższe ceny produktów i oszczędności, które rekompensowały koszty surowców.
  Zmniejszenie przychodów widoczne było w podsegmentach regionalnych, takich jak region EMEA (spadek o 3 punkty procentowe), a w Ameryce Łacińskiej i Azji po 9 proc. – Zyski wzrosły w wyniku naszych inicjatyw cenowych i programów oszczędnościowych – powiedział CEO Thierry Vanlancker.

  Powłoki specjalistyczne

  ROS (wskaźnik rentowności sprzedaży) dla segmentu powłok specjalistycznych wzrósł wprawdzie do 12,2 procent (10,3 procent w 2017), natomiast liczba wolumenów w tym segmencie sięgnęła 3-procentowego spadku.

  Przychody wzrosły jedynie w dziale farb proszkowych, który odnotował 6-procentowy wzrost. Wszystkie inne sektory odnotowały spadki, w tym powłoki ochronne i zabezpieczające (8 proc.), powłoki samochodowe i specjalne (1 proc.) oraz powłoki przemysłowe (4 proc.).

  Patrząc naprzód

  Firma zauważyła, że ​​podczas gdy wymagania i trendy różnią się w zależności od regionu i segmentu, to inflacja surowców będzie zwiększać się niezmiennie do końca 2018 r. AkzoNobel dodaje, że ​​podjęto znaczące kroki w celu zrekompensowania strat w cenie surowców.
  – Jestem zadowolony widząc to, co osiągnęliśmy, pomimo wymagających warunków rynkowych, wliczając w to rosnące ceny surowców i niekorzystne kursy walutowe – powiedział Vanlancker. – Nadal będziemy firmą skupioną na wysokiej jakości farb i powłok.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony