Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  2 miesiące temu  24.04.2020, ~ Administrator   

  Wyniki AkzoNobel za pierwszy kwartał 2020 roku są optymistyczne: wzrost rentowności o 31% pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19. Ale perspektywy są już niepewne.

  Akzo Nobel podaje wyniki za pierwszy kwartał 2020 r.:

  • Skorygowany zysk operacyjny – wzrost o 31% do 214 mln euro (w 2019 r.: 163 mln euro), mimo skutków pandemii COVID-19
  • Zysk operacyjny – wzrost o 65% do 187 mln euro (w 2019 r.: 113 mln euro); wzrost marży operacyjnej do 9,1% (w 2019 r.: 5,2%)
  • Oszczędności uzyskane dzięki transformacji i innymi działaniom spowodowały spadek kosztów o 44 mln euro (w porównaniu z I kw. 2019 r.)

  Komentarz Thierry'ego Vanlanckera, CEO AkzoNobel:

  Tak jak wiele osób i firm na całym świecie, my również zmagamy się z wyzwaniami, jakie przyniosła nam pandemia COVID-19. Naszym najważniejszym priorytetem w AkzoNobel jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych koleżanek i kolegów. Jako firma podejmujemy również racjonalne działania, by nadal służyć naszym klientom i utrzymać mocną pozycję AkzoNobel mimo burzliwych czasów.
  Nasze wyniki za pierwszy kwartał potwierdzają, że podjęta przez nas transformacja przebiegała zgodnie z planem, nawet pomimo poważnych skutków spowodowanych dotąd przez COVID-19, zwłaszcza w Chinach, a w późniejszych tygodniach kwartału także w innych częściach świata. Uzyskaliśmy większą poprawę wyników, dzięki czemu osiągnęliśmy wzrost zwrotu ze sprzedaży o 330 punktów bazowych do 12,4%. Było to możliwe dzięki pasji i zaangażowaniu wszystkich pracowników AkzoNobel, pracujących – i zwyciężających – razem w tych niespotykanych wcześniej warunkach.
  Chociaż w Chinach sytuacja powoli wraca do normy, to jednak w większości innych krajów problemy wywołane przez pandemię COVID-19 wciąż się nasilają i z pewnością będą miały wpływ na biznes w drugim kwartale. Mimo że zostaliśmy zmuszeni do wstrzymania kluczowych działań w ramach naszej transformacji i odłożenia ambitnych celów finansowych, które przyjęliśmy na 2020 r., to jednak chcemy jak najszybciej do nich wrócić, gdy tylko sytuacja na rynkach wróci do normy.

  AkzoNobel ogłosił pierwszy etap wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju, którego celem jest osiągnięcie zerowej ilości odpadów i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 roku. Te dwa kluczowe cele są częścią ważnego projektu „People. Planet. Paint”, a przede wszystkim podstawowym założeniem dla obszaru „Planet”. Cele zrównoważonego rozwoju na 2030 r. obejmują: 30% zmniejszenie zużycia energii, przejście w 100% na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych, 100% odzysk wody w tych zakładach, które są jej największym konsumentem oraz pełną eliminację odpadów niezdatnych do ponownego wykorzystania.

  Raport za I kwartał 2020 r. można przeczytać i pobrać pod adresem https://akzo.no/Q12020

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony