• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Raport

  5 miesięcy temu  12.02.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Strona 1 z 2

  Akzo Nobel opublikował wyniki za cały 2023 rok. Holenderski koncern farbiarki może pochwalić się sporymi wzrostami. W porównaniu z rokiem 2022 przychody w walutach stałych wzrosły o 5%, a zysk operacyjny wzrósł do 1 029 mln euro (2022: 708 mln euro). Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 1 429 mln euro (2022: 1 157 mln euro). Dodatnie środki pieniężne netto z działalności operacyjnej wyniosły: 1 126 mln euro (2022: 263 mln euro).

  Greg Poux-Guillaume
  dyrektor generalny AkzoNobel

  “Rok 2023 był czasem, w którym firma AkzoNobel wyraźnie poprawiła swoje wyniki. Nasze wolumeny ustabilizowały się, osiągając lepsze rezultaty niż wiele rynków, na których działamy, a nasze zyski odbiły się dzięki stabilnym cenom i pierwszym skutkom deflacji surowców. Równolegle nasze wysiłki zmierzające do transformacji firmy nabrały tempa, co pozwoliło nam zaabsorbować utrzymującą się globalną inflację i niekorzystne efekty walutowe, aby przekroczyć cele, które wyznaczyliśmy sobie na początku roku.
  Na rok 2024 mamy dobrą dynamikę i spodziewamy się wznowienia rosnących wolumenów, zapewniając jednocześnie dalszy wzrost marży i zysków. Naszym celem jest osiągnięcie skorygowanego zysku EBITDA w wysokości od 1,50 do 1,65 mld euro w 2024 r.”

  WAŻNE WYDARZENIA

  Wprowadzenie na rynek pionierskiej niskoenergetycznej powłoki proszkowej

  Firma AkzoNobel wprowadziła na rynek pierwszą w branży architektoniczną farbę proszkową, która może być utwardzana w temperaturach do 150°C, a jednocześnie posiada certyfikat Qualicoat klasy pierwszej. Utwardzanie w temperaturach o 30°C niższych niż w przypadku tradycyjnych farb proszkowych oznacza, że Interpon D1036 Low-E może pomóc klientom zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%. Ponadto utwardza się on do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki.

  Pierwsza powłoka wewnętrzna na bazie biologicznej dla KIA Motors stworzona z kalafonii rzepakowej i sosnowej

  KIA Motors używa lakieru pochodzenia biologicznego do wnętrza swojego nowego elektrycznego SUV-a EV9, które dostarcza AkzoNobel. To pierwszy raz, kiedy producent pojazdu określił wewnętrzną powłokę pochodzenia biologicznego. Do stworzenia produktu użyto dwóch rodzajów biokalafonii, jednej ekstrahowanej z rzepaku, drugiej – z kalafonii sosnowej.

  Duże inwestycje w technologię powłok wspierającą transformację branży puszek do napojów

  Firma AkzoNobel wprowadziła na rynek technologię powłok nowej generacji, która pomoże przemysłowi produkcji puszek do napojów przejść na produkty wolne od materiałów budzących obawy. Nasz dział powłok opakowaniowych wprowadził na rynek pierwsze dwa produkty z nowej gamy AccelstyleTM, którymi są BPx-NI (bez celowo dodanych bisfenoli). Zaprojektowane z myślą o zewnętrznej części konwencjonalnych dwuczęściowych, aluminiowych puszek po napojach. AkzoNobel buduje również nowy zakład produkcyjny w Hiszpanii w Vilafranca, który będzie produkował powłoki BPx-NI dla przemysłu opakowań metalowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...