• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  02.05.2022, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  AkzoNobel publikuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. Najważniejsze liczby dotyczące strategii „Grow & Deliver” (w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r.): przychody wzrosły o 12% i o 10% w walutach stałych dzięki podwyżkom cen (o 17%), a skorygowany wynik EBITDA wyniósł 317 mln EUR (391 mln EUR w roku 2021).

  Najważniejsze liczby za pierwszy kw. 2022 r. (w porównaniu z pierwszym kwartałem 2021 r.)

  • Inicjatywy cenowe z nawiązką zrekompensowały wzrost kosztów surowców i innych zmiennych kosztów (w tym frachtu), które łącznie wzrosły o 334 mln EUR w porównaniu z pierwszym kw. 2021 r. Wolumen sprzedaży był o 7% niższy
  • Zysk operacyjny wyniósł 232 mln EUR (303 mln EUR w roku 2021
  • Dochód netto przypisany akcjonariuszom wyniósł 154 mln EUR (217 mln EUR w roku 2021)

  Prezes AkzoNobel Thierry Vanlancker skomentował powyższe dane w następujący sposób:

  „W pierwszym kwartale udało nam się kontynuować postępy i odnotowaliśmy duży wzrost przychodów ze sprzedaży zarówno farb, jak i powłok. Dzięki naszym inicjatywom cenowym szybko reagujemy na bezprecedensową inflację kosztów zmiennych, która wpłynęła na branżę w ciągu tego kwartału.

  Jestem bardzo dumny z naszej organizacji, a wyniki za pierwszy kwartał są dowodem ciągłej ciężkiej pracy i zaangażowania wszystkich naszych pracowników.

  Chociaż nadal istnieje niepewność związana między innymi z sankcjami nałożonymi na Rosję, ponownym wystąpieniem COVID-19 w Chinach oraz ciągłym ograniczeniem dostaw - zwłaszcza w Ameryce Północnej - pozostajemy pewni realizacji naszej strategii Grow & Deliver.”

  Ważne wydarzenia

  Produkty Cetol wykorzystywane w przyciągającym wzrok muzeum

  Zrównoważona technologia i odpowiedzialna architektura pięknie łączą się w tym oszałamiającym wizualnie muzeum, które otwarto niedawno w Urugwaju. Inspirowane kształtem arki i zbudowane z drewna futurystyczne Muzeum Sztuki Współczesnej Atchugarry (MACA) otoczone jest 40 hektarami zieleni. Marka produktów AkzoNobel do pielęgnacji drewna Cetol dostarczyła ponad 1000 litrów produktów zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Produkty te pomagają chronić imponującą konstrukcję. To przyciągające wzrok muzeum jest uważane za doskonały przykład wykorzystania drewna do celów architektonicznych, a nie tylko do celów dekoracyjnych.

  Oceny zrównoważonego rozwoju odzwierciedlają zaangażowanie AkzoNobel w realizację strategii People. Planet. Paint.

  AkzoNobel, ósmy rok z rzędu, otrzymał status Platynowego od EcoVadis – wiodącego dostawcy ocen zrównoważonego rozwoju biznesu. Kluczowym czynnikiem, który przyczynił się do uzyskania przez producenta najwyższej oceny, był jego ambitny i oparty na osiągnięciach naukowych cel zmniejszenia o połowę śladu węglowego w całym swoim łańcuchu wartości do 2030 roku. Sustainalytics również przyznało AkzoNobel najlepszą ocenę. Wśród mocnych stron przedsiębiorstwa podkreślono zrównoważony portfel, program redukcji emisji dwutlenku węgla oraz zmniejszenie ilości odpadów i wykorzystania substancji niebezpiecznych. Obie oceny doskonale odzwierciedlają zaangażowanie AkzoNobel w realizację przyjętej strategii People. Planet. Paint.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Reklama
  C1 - prenumerata