• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Raport

  2 miesiące temu  24.04.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Akzo Nobel opublikował wyniki za pierwszy kwartał 2024 r. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej nastapił wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym o 2%, dzięki wzrostowi sprzedaży zarówno w segmencie farb, jak i powłok, przy spadku przychodów o 1%. Zysk operacyjny wzrósł do 261 mln euro (2023: 182 mln euro).

  Dyrektor generalny AkzoNobel, Greg Poux-Guillaume, skomentował:

  "Nasze wyniki za pierwszy kwartał łączyły wzrost wolumenu w segmencie farb, jak i powłok ze wzrostem marży, podobnie jak w poprzednim kwartale. Po wzroście wolumenów o 2% w pierwszym kwartale, przygotowujemy się do dalszego wzrostu w obszarach, w których widzimy możliwości rynkowe, takich jak powłoki proszkowe, gdzie dodajemy nowe linie produkcyjne. Nasza dynamika i postępy w zakresie działań zwiększających wydajność dobrze wróżą wynikom w 2024 r. na rynkach, które pozostają zróżnicowane".

  Biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe i stałe kursy walut, AkzoNobel zamierza osiągnąć skorygowany zysk EBITDA w wysokości 1,5 – 1,65 mld euro w 2024 r.

  Najnowsze wydarzenia

  • Zakończono rozbudowę mocy produkcyjnych w zakładzie w Wietnamie

  W naszym zakładzie produkcyjnym w prowincji Bac Ninh niedaleko Hanoi w Wietnamie zakończono duży projekt inwestycyjny. Dzięki temu pozycja firmy w Azji będzie mocniejsza, a produkcja zrównoważona. Na terenie zakładu dodano pięć nowych linii do malowania proszkowego, a także linię do przygotowywania produktów na bazie wody dla rynku elektroniki użytkowej.

  • Przełom w produkcji energii odnawialnej w Ameryce Łacińskiej

  Wszystkie zakłady produkcyjne w Ameryce Łacińskiej są obecnie zasilane w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, co jeszcze bardziej zwiększa ambicje firmy w zakresie obniżania emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości o 50% do 2030 r. (poziom bazowy 2018 r.). Jest to kontynuacja projektu wzdrożonego już w Ameryce Północnej (początek 2023 r.) i Europie (początek 2022 r.).

  • Nowy zakład produkcyjny w Pakistanie

  Otworzono nowy zakład produkcyjny w Faisalabadzie o wartości 26 milionów euro – największą jak dotąd inwestycję firmy w Pakistanie. Teren o powierzchni 25 akrów, na którym znajdują się urządzenia do produkcji farb dekoracyjnych, wykończeń drewna, powłok samochodowych i specjalistycznych, powłok coil coatings i powłok ochronnych, pomoże sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na różnych rynkach.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...