• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - romerpp 17.09.2021-17.09.2022 Julian

  Aktualności i przegląd rynku

  Strona 1 z 2

  Pionierska technologia opracowana przez Qlayers, otwierająca nowe możliwości wykorzystania farb przemysłowych, przekonała AkzoNobel do nabycia udziału w tym innowacyjnym startupie.

  Technologia Qlayers to w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, które jest bezpieczniejsze, dokładniejsze i szybsze od malowania ręcznego, stosowanego obecnie w przemyśle. Dzięki wyeliminowaniu nadmiernego natryskiwania pozwala trwale obniżyć koszty.

  – Współpraca z Qlayers to nie tylko inwestycja strategiczna dla AkzoNobel i ECFG, naszego współinwestora przy tym projekcie. Jest to też klasyczna sytuacja win-win-win dla wszystkich – twierdzi Menno van der Zalm, globalny dyrektor ds. innowacji w AkzoNobel. – Pasuje do naszej wizji, zgodnie z którą chcemy, żeby nasz obszar produkcyjny farb i lakierów był bardziej zrównoważony i efektywny dzięki innowacyjnym produktom i rozwiązaniom oferowanym klientom. ECFG włącza kolejne obiecujące przedsiębiorstwo do swojego biznesu, a Qlayers jest gotowy, by zeskalować biznes i przyspieszyć swój wzrost. Działając wspólnie, będziemy szybciej odnosić sukcesy.

  Qlayers jest częścią programu Paint the Future i współpracuje z AkzoNobel w ramach globalnego konkursu dla startupów od 2019 roku. Technologia Qlayers jest już stosowana przez klientów do efektywnego nakładania powłok antykorozyjnych na zbiorniki magazynowe, gdzie zastosowanie zautomatyzowanego nakładania zwiększyło bezpieczeństwo pracowników, jednocześnie dając trwalsze wyniki i zwiększając efektywność procesów.

  – Bardzo się cieszę, że możemy inwestować w Qlayers wraz z AkzoNobel – mówi Hans Bloemen, dyrektor zarządzający w ECFG. – Łączymy nasze mocne strony, by pomóc Qlayers wejść na wyższy poziom sprzedaży i rozwoju działalności. To nie tylko kwestia pieniędzy – równie ważne są wiedza i doświadczenie. To właśnie w ten sposób wspólnie odnosimy korzyści.

  – Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji AkzoNobel i ECFG o inwestycji w naszą firmę – deklaruje Josefien Groot, współzałożycielka i dyrektor generalna Qlayers. – Nasze rozwiązanie jest wyjątkowe pod względem technologicznym w skali całego rynku. Ta inwestycja zbliża nas do celu, ponieważ zawsze marzyliśmy, żeby w przyszłości farby i lakiery były nakładane w sposób bardziej efektywny, a zarazem z gwarancją większej trwałości.

  AkzoNobel zainwestował w Qlayers razem z prowadzonym przez ECFG funduszem inwestycyjnym Eindhoven Venture Capital Fund II (EVCF II), który specjalizuje się w inwestowaniu w innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa oferujące wyjątkowe połączenie produktów i rynków, na których działają.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony