• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wydarzenia

  ponad rok temu  15.04.2020, ~ Administrator   

  Partnerstwo między stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce a producentem farb i lakierów firmą AkzoNobel zostało przedłużone na kolejne trzy lata.

  W ramach inicjatywy „Let’s Colour” w ciągu ostatnich trzech lat z różnych form pomocowych skorzystało już ponad 20 000 dzieci i młodzieży na całym świecie. Akcja jest kontynuowana, oferując bardziej praktyczne szkolenie umiejętności i odnawianie przestrzeni życiowej, aby dać młodym ludziom, zagrożonym rodzinom i dzieciom bez odpowiedniej opieki rodzicielskiej więcej nadziei na lepszą przyszłość.

  – Pozytywny wpływ, jaki nasze zespoły wywarły na życie młodych ludzi na całym świecie, sprawiają że jestem bardzo dumny ze współpracy z SOS Wioski Dziecięce – mówi David Menko, dyrektor ds. marketingu w AkzoNobel. – Bardzo się cieszę, że będziemy kontynuować tę pracę razem w ramach naszej strategii zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Ludzie. Planeta. Malowanie”.

  – Z przyjemnością odnawiamy partnerstwo z AkzoNobel, partnerem dbającym o dobro dzieci i młodzieży – mówi Steffen Braasch, tymczasowy dyrektor generalny SOS Children's Villages International. – Eksperci od farb w AkzoNobel pomagają nam tworzyć kolorowe i pozytywne miejsca do życia dla uczestników programu, a umiejętności, wiedza i doświadczenie, którymi dzielą się pracownicy, pomagają młodym ludziom w drodze do samodzielności.

  W ramach partnerstwa przeszkolono prawie 3000 młodych ludzi, a w warsztatach współorganizowanych przez AkzoNobel wzięło udział ponad 700 wolontariuszy tej korporacji. Dodatkowe 13 000 dzieci i młodzieży skorzystało z darowizn firmy na lokalne programy edukacyjne i remontowe.

  SOS Children’s Villages to międzynarodowa organizacja obecna w 136 krajach świata (również w Polsce pod nazwą SOS Wioski Dziecięce) od 70 lat. Stowarzyszenie pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców, organizując różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. Zgodnie z ideą stowarzyszenia opieka w SOS Wioskach Dziecięcych ma charakter rodzinny. Założeniem jest, by dziecko dorastało w rodzinnym środowisku, było otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony