• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  miesiąc temu  29.01.2024, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Ponad 82 firmy, przedsiębiorstwa i organizacje społeczne – w tym AkzoNobel – są zaangażowane w holenderski program badawczy skupiający się na opracowywaniu nowych technologii, które pomogą rozwiązać niektóre z dzisiejszych wyzwań społecznych.

  W ramach finansowanego przez rząd programu “Perspectief” powstało siedem szerokich konsorcjów, a AkzoNobel ma odegrać wiodącą rolę w projekcie SusInkCoat, w ramach którego zbadane zostaną sposoby uczynienia farb i powłok bardziej zrównoważonymi.

  Firma będzie współpracować z partnerami prywatnymi i innymi interesariuszami społecznymi w celu opracowania nowych materiałów, procesów i zastosowań w celu poprawy trwałości, funkcjonalności
  i możliwości recyklingu powłok, cienkich folii i farb drukarskich. Program, który będzie realizowany przez najbliższe pięć lat, jest wspierany przez Ministerstwo Gospodarki i Polityki Klimatycznej oraz Holenderską Radę ds. Badań Naukowych (NWO).

  – Nasze rozmowy na temat współpracy z naszymi partnerami z projektu SusInkCoat były bardzo pozytywne – mówi André van Linden, dyrektor ds. badań i rozwoju programów naukowych

  w AkzoNobel, który jest również współkierownikiem projektu SusInkCoat. – Wszyscy stoimy przed tymi samymi wyzwaniami społecznymi – jak stać się bardziej cyrkularnym – i szukamy tych samych rozwiązań w różnych obszarach zastosowań. Ale nigdy nie robiliśmy tego razem dla tego konkretnego tematu badawczego, więc potrzebujemy ekosystemu, który pomoże nam rozwiązać te wyzwania.

  Van Linden dodaje, że program – jeden z wielu projektów badawczo-rozwojowych, w które zaangażowana jest firma – wesprze również ambicje AkzoNobel, aby do 2030 r. osiągnąć o 50% mniejszą emisję dwutlenku węgla we własnej działalności – i w całym łańcuchu wartości.

  – Chcemy ułatwić recykling materiałów – takich jak meble, materiały budowlane i konstrukcje stalowe – wprowadzając takie funkcje, jak samonaprawa, wyższa trwałość i wyzwalane uwalnianie –kontynuuje. – Im bardziej można pozostawić materiały w ich pierwotnym stanie, tym bardziej zrównoważona jest eksploatacja.

  AkzoNobel będzie współpracować z firmami Canon, Evonik, GFB, PTG i RUG Ventures, które wspólnie posiadają rozległą wiedzę na temat wymagań rynku, łańcuchów dostaw i procesów produkcyjnych. Wszyscy partnerzy projektu SusInkCoat będą również współpracować z naukowcami akademickimi z kilku holenderskich uniwersytetów w celu zidentyfikowania obiecujących rozwiązań, które można skomercjalizować, wykorzystać do celów edukacyjnych lub dotrzeć do opinii publicznej.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...