• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Artykuły branżowe

  Wyroby Lakiernicze

  7 miesięcy temu  05.12.2023, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  AkzoNobel i Kansai Paint wspólnie podjęły decyzję, by nie kontynuować planowanego przejęcia przez tę pierwszą działalności firmy Kansai w zakresie farb i powłok w Afryce po tym, jak urząd ds. konkurencji w Republice Południowej Afryki nie zgodził się na transakcję.

  Po rozpatrzeniu wniosku, urząd ds. konkurencji w Republice Południowej Afryki wydał zarządzenie zakazujące przejęcia przez globalną firmę lakierniczą AkzoNobel udziałów afrykańskiej firmy lakierniczej Kansai Paint. Zdaniem komisji połączyłoby to największych i drugich co do wielkości producentów powłok dekoracyjnych, marki Dulux i Plascon, produkowanych odpowiednio przez AkzoNobel i Kansai Paint.

  W czerwcu 2022 r. AkzoNobel ogłosił, że osiągnął porozumienie z Kansai Paint w sprawie przejęcia jej działalności w zakresie farb i powłok w regionie Afryki. Obecna w 12 krajach tego kontynentu firma Kansai Paint osiąga skonsolidowane przychody w wysokości około 280 milionów euro (300,8 miliona dolarów). Transakcja miała objąć markę Plascon – która ma ponad 100-letnią tradycję w Republice Południowej Afryki – a także różne powłoki samochodowe, ochronne, powłoki do zwojów i drewna.

  − To rozczarowujące, że planowane przejęcie nie może zostać sfinalizowane, ale pozostajemy zaangażowani w nasze silne firmy i wiodące marki w Afryce. W miarę jak odbicie wyników AkzoNobel nabiera tempa, będziemy nadal koncentrować się na naszych priorytetach, w tym na wzmocnieniu naszego bilansu, który zostanie przyspieszony – skomentował Greg Poux-Guillaume, dyrektor generalny AkzoNobel.

  Obie firmy uzgodniły, że nie będzie pobierana żadna opłata za zerwanie umowy.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...