Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Lakiernictwo Proszkowe

  7 miesięcy temu  31.08.2018, ~ Administrator   

  AkzoNobel dostarczył produkty do prestiżowego projektu, jakim było pomalowanie farbami proszkowymi ram okiennych w nowej wieży opactwa Westminster w Londynie.

  W wieży nazwanej Weston Tower jest 500 okien, a każda rama okienna jest zabezpieczona powłokami proszkowymi Interpon firmy AkzoNobel. – Jako niekwestionowany lider w dziedzinie farb proszkowych jesteśmy bardzo dumni z tego, że przyczyniliśmy się do realizacji tak znaczącego projektu w miejscu, które stanowi ważną część historii Wielkiej Brytanii – powiedział Tomasz Kluczewski, dyrektor regionalny na Europę Północnej w firmie AkzoNobel Powder Coatings.

  Obok znajduje się galeria związana z diamentowym jubileuszem królowej, położona jest w miejscu, które nigdy wcześniej nie było otwarte dla publiczności. Dr John Hall, dziekan Westminsteru dodał, że widoki z wieży zapierają dech w piersiach. – A dzięki wystawie odwiedzający mogą teraz uzyskać znacznie lepszy wgląd w życie i historię opactwa, niż kiedykolwiek wcześniej – stwierdził.

  Galeria została oficjalnie otwarta przez królową latem tego roku. W przestrzeni wystawowej znajduje się ponad 300 cennych pamiątek królewskich i religijnych, z których wiele jest pokazywanych po raz pierwszy. Dostęp do galerii prowadzi właśnie przez nową wieżę, która została zaprojektowana przez Ptolemy Dean Architects. Jej ramy okienne pokryte są lakierem Interpon D2525 Anodic Bronze i podkładem BPP600. System ten zapewnia idealne dopasowanie koloru i długotrwałą ochronę. – Powłoka proszkowa była bardzo łatwa do nałożenia, a wydajność farby znakomita – skomentował wykonawca powłok Andris Valters z firmy Hereford Coatings.

  Opactwo Westminster to jeden z największych kościołów świata, który co roku odwiedza ponad dwa miliony wiernych i gości.

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony