Szukaj

  Aktualności i przegląd rynku

  Aktualności i przegląd rynku

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  3 miesiące temu  10.07.2020, ~ Administrator   

  Największy jak dotąd kanadyjski projekt ciekłego gazu ziemnego (LNG) jest realizowany w Kolumbii Brytyjskiej, a AkzoNobel dostarcza niestandardowe rozwiązania w zakresie powłok ochronnych dla przełomowego obiektu.

  Projekt LNG Canada, zlokalizowany w Kitimat, będzie obejmował cztery jednostki przetwórcze o łącznej wydajności 28 milionów ton gazu rocznie, co stanowi znaczący krok dla przemysłu energetycznego kraju. Firma AkzoNobel dostarcza powłoki ze swojej oferty Chartek dla pierwszego etapu budowy, który obejmuje instalację 35 podstawowych modułów w Chinach.

  Skroplony gaz ziemny dostarczany przez nowoczesny zakład będzie miał najmniejszy stosunek CO2 na tonę jakiegokolwiek LNG produkowanego na świecie. Surowiec będzie przeznaczony dla krajów azjatyckich, głównie Chin i Japonii. – Cieszymy się, że możemy wziąć udział w tak wielkim projekcie globalnym, który ostatecznie przyniesie korzyści dziesiątkom tysięcy nowych użytkowników energii w Azji – mówi Amanda Sheng, dyrektor działu AkzoNobel Marine & Protective Coatings w Chinach.

  Konsumpcja LNG w Chinach stale rośnie ze względu na przyspieszone stosowanie nowej energii w obszarach, takich jak elektrownie, fabryki i ogrzewanie domowe. W rzeczywistości oczekuje się, że Chiny staną się największym importerem LNG do 2024 r. Prognozy sugerują również, że roczny popyt na całym świecie jeśli chodzi o LNG podwoi się do 2040 r. do 700 mln ton.

  Po zbudowaniu i pomalowaniu podstawowych modułów projektu LNG Canada (ukończenie zajmie około 18 miesięcy) zostaną one wysłane do Kitimat w celu montażu. Powłoki zapewnią ochronę antykorozyjną, przeciwpożarową i przed niskimi temperaturami w trudnych warunkach środowiskowych Kolumbii Brytyjskiej.

  Produkt Chartek, który wywodzi się z programu kosmicznego Apollo, jest wiodącą na rynku przeciwpożarową pęczniejącą powłoką epoksydową. Jest to idealne rozwiązanie dla ochrony przeciwpożarowej na rynku ropy i gazu, szeroko stosowane do zadań morskich, rafinacji ropy naftowej na lądzie, przetwarzania gazu, projektów petrochemicznych i chemicznych.

  Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.international-pc.com

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony